Backlink

Backlink stratejileri, ipuçları, bağlantı alma yöntemleri. Backlink paketleri için öneriler, sorgulama, analiz siteleri ve daha fazlası. Hemen ziyaret et sürprizleri kaçırma.

Backlink Sık Sorulan Sorular

Backlink Nedir?

Backlink, bir web sitesinin bir başka web sitesinden almış olduğu bağlantılardır. Web sitemizin otoritesinin artırılması için bu kaynağa ihtiyaç vardır. Backlink kaynakları doğru alındığında web sitemize ciddi katkı sağlarlar.

Ücretsiz Backlink Siteleri Nasıl Bulunur?

Bu süreci doğal olarak yönetmeniz en sağlıklısı olacaktır. Yani backlink kaynaklarına artık her önüne gelen yerden bağlantı almalıyım mantığıyla bakmamalısınız. Bir bağlantının web sitenize bir edinme sağlayıp sağlamadığına, gelen trafiğin bir davranış sergileyip sergilemediğine bakmak gerekiyor. Bir de dönüşümle sonuçlanırsa efsane olur. Ücretsiz bağlantı alabileceğiniz içerikler oluşturun, sektörünüzde herkesin yapmadığı şeyleri yapın, farkındalık oluşturun. Bunları yaparsanız bağlantılar kendiliğinden oluşacaktır.

Backlink Sorgulama Sitelerinden Hangisini Önerirsiniz?

Bu konuda en başarılı araç tartışmasız Ahrefs. Ahrefs’in yanı sıra SemRush, MonitorBacklinks, Moz, Linkminer, Cognitiveseo, BacklinkWatch gibi araçlarda ihtiyacınızı görecektir. Backlink sorgulama zararlı bağlantıların tespit edilmesi ve yeni backlink kazanımlarının kontrol edilmesi için gerçekleştirilir. SEO ile ilgilenen her bir uzman bu denetlemeyi günlük olarak gerçekleştirir.

Backlink Paketleri İşe Yarar mı?

Bu iş gerçekten artık backlink paketleri ile yönetilecek devri çoktan kapattı. Bu tür hizmet satan, size katkı sağlayacağını söyleyen kişilerden kesinlikle uzak durmanızı öneririm. Bunu hayatını geçmiş dönemlerde backlink kaynağı satarak kazana bir kişi olarak söylüyorum. Önünüze gelen her siteden bağlantı almanız, ilgisiz kaynaklardan bağlantılar sağlamanız size fayda değil zarar sağlar. Web sitenize trafik sağlayan kanalları tercih edin. İlle de backlink alacaksanız bunun kesinlikle hedef kitlenizin zaman geçirdiği kaynaklardan olmasına özen gösterin.

Backlink Almak Zararlı mı?

Aslında bir önceki maddede de belirttiğim gibi burada da benzer konulardan bahsedeceğim. Sitenize backlink alma konusunda kararlıysanız bu kesinlikle doğru kaynaklar olmalı. Eğer bir haber sitesinden ya da sizin kitlenizin vakit geçirmediği kaynaklardan bağlantı almaya kalkarsanız bu site fayda sağlamaz. Fakat bağlantı alacağınız kaynak sizin sitenize ziyaretler getirecekse, gelen ziyaretler bir davranış sergileyecekse ve bir de dönüşüm sağlayacaksa inanılmaz fayda sağlar. Hangi sektörde hizmet verirseniz verin ama bahsettiğim yöntemlerle kaynak almaya odaklanın. Backlink doğru yönetilmediğinde zararlı yönetildiğinde inanılmaz faydalıdır.

Kendi Backlink Kaynaklarımızı Nasıl Oluşturabiliriz?

Çok güzel bir soru :). Kendinize ait backlink kaynaklarını oluşturmak oldukça mantıklı bir yatırım olacaktır. Bu yatırım ilerleyen dönemlerde bağlantı konusunda kimseye ihtiyaç duymamanıza olanak sağlayacaktır. Bu konuyla alakalı önerilerim nettir. Kesinlikle basit kaynaklar oluşturmayın. Bağlantı almak için siteler kurmayın. Bağlantı almak için oluşturduğunuz kaynaklar aynı asıl siteniz gibi bulunduğunuz sektöre fayda sağlayacak türden olmalı ki size fayda sağlasın. Bulunduğunuz sektörde ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yanıt verecek bir blog platformu kurmanız, buranın organik olarak büyümesini sağlamanız ve daha sonra bu kaynaktan bağlantı almanız en sağlıklısı olacaktır.
ak
YouTube Kanalıma Abone Ol, Ücretsiz Videoları Kaçırma!
Abone Ol
Ücretsiz Videoları Kaçırma!
ABONE OL