fbpx

SEO Analizi

SEO konusunda eksikliklerinizi tespit etmek, bu eksiklikleri iyileştirmek ve performansı artıracak yol haritasına sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz.

Şimdi SEO Analizi hizmetim ile web sitenizi birçok faktörü dikkate alarak analiz ediyor, performansınızı artıracak yol haritasını belirliyor ve birlikte harekete geçiyoruz.

SEO Analizi Nedir?

SEO Analizi, bir web sitesini optimize etmek amacıyla çeşitli SEO araçlarını, kontrol listelerini ve SEO standartlarını kullanarak gerçekleştirilen uygulamadır. SEO analizi sayesinde web sitenizin eksikliklerini tespit edebilir bu eksiklikleri içeren bir listesi hazırlayabilirim.

Bu denetimlerin amacı sitemizin mevcut sağlık durumunu görmek ve iyileştirmek için harekete geçmektir.

Uzun süredir web sitesi analizi ve yapılması gerekenlerle alakalı talepler alıyordum. Bu taleplere istinaden bu hizmeti vermek kararı aldım. İşte detaylar:

SEO Analizi + Kontrol Listesi

Birden fazla SEO aracı ile web sitenizi A’dan Z’ye denetleyelim, eksiklikleri çıkaralım ve bunları kontrol listesi haline getirelim. Bu kontrol listesine müdahale edelim ve yol haritasını hazırlayalım.

Bulunduğunuz sektör neleri kapsar? Nasıl içerik oluşturmalısınız? Hedef kitleniz ne istiyor? Bağlantılar nasıl oluşturulmalı? Ek bir kaynağa ihtiyacınız var mı? Farklılık nasıl oluşturabilirsiniz? Başarıya giden yol nedir? Nasıl yapabilirim? vb soruların tüm cevapları bu analizle ortaya çıkacak.

Hizmet Kapsamı

Web sitenizi Google’ın standartlarına göre ayarlamaya ve düzenlemeye hazır mısınız? Şimdi bu hizmetin tüm detaylarını öğrenme zamanı.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelimelere baktığınızda, odaklanmanız gereken birkaç ana yer vardır:

  • Trafiğinizin çoğunu hangi anahtar kelimeler üretiyor (mevcut kazançlar)
  • Hedeflediğiniz ancak başarısız olduğunuz anahtar kelimeler nelerdir?
  • Şu anda trafiği artırmak için kullanılabileceğiniz anahtar kelimeler hangileridir?

Çoğu anahtar kelime bu kategorilerden birine girebilmelidir. Anahtar kelime analizi ile hangi kelimelere odaklanmanız gerektiğini? Hangi sayfaları optimize etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Rekabet Analizi

SEMrush ve Ahrefs araçları ile, anahtar kelimelerde rekabet içerisinde olduğunuz rakipler ortaya çıkarılacaktır. Rakiplerinizin kimlerden bağlantı aldıklarını görebileceksiniz. Rekabet ettiğiniz kişileri analiz etmek çok önemlidir. Aslında bu kısım bize yol haritası konusunda da yardımcı olacaktır.

Teknik Analiz

Bir web sitesinin kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda ortaya teknik analiz kavramı çıkar. Web siteniz mobil uyumlu mu? SSL doğru yüklenmiş mi? Bulunmayan sayfalar, kırık bağlantılar veya yönlendirme sorunları var mı? Bunlar gerçekten önemli olan teknik SEO hatalarıdır. Bunlara çözüm üretecek, Google arama motorunun istediği gibi bir web sitesi olacağız.

Sayfa Düzeyi Analizi

Bu analiz, her şeyin uygun şekilde optimize edildiğinden emin olmakla ilgilidir. Harika içerik çok önemlidir, ancak etkili olabilmek için doğru şekilde optimize edilmesi gerekir. Bu, anahtar kelimenin başlıkta, meta açıklamada, ilk birkaç cümlede ve son cümlede olup olmamasıyla alakalı kriterleri içerir.

İçerik Kalitesi Analizi

İçeriğiniz orijinal mi? Yararlı ve bilgilendirici mi? İçerik kalitesini neyin zorlaştırdığını bulmak zor olabilir. Profesyonel bir yazar veya editör değilseniz, içerik denetleme konusunda tecrübe sahibi değilseniz, endişelenmeyin bu analiz tam sizlik.

Kullanıcı Deneyimi Analizi

Burada net olarak Google Analytics’e güvenmemiz gerekiyor. Hemen çıkma oranı, ortalama oturum süreleri, çıkış sayfaları, dönüşüm oranları ve daha fazlası.

Bağlantı (Backlink) Profili Analizi

Kullandığım araçlar, backlink türüne, bağlantı sayısına, bunların web sitenizin nişine uygunluğuna, kullanılan anahtar kelime bağlantılarına ve daha fazlasına hakim olmama yardımcı oluyor.

Bazı temel noktalar:

  • Benzer sektörde yer alan sitelerde kaç bağlantı vardır?
  • Web sitenize gelen nitelikli bağlantılar?
  • Anahtar kelime metinlerinin dağılımı nedir?
  • Bağlantı türlerinin çeşitliliği
  • Güven akışı

Diğer Kaynaklar

Acaba SEO performansımı artıracak başka kanallar var mı? Bunun cevabını bu hizmette net olarak veriyorum ve yapmanız gerekenleri size iletiyorum.

Raporlama

Performans denetleme olmazsa olmazlardan birisidir. Daha sürece başlarken bu çalışma gerçekleştirilir ve mevcut durum analiz edilir. Mevcut durum ortaya çıktıktan sonra süreç belirlenir. SEO Analizi hizmetinin başında ve sonunda bu rapor yol haritasıyla birlikte tarafınızla paylaşılır.

Sık Sorulan Sorular

Burada hizmetle alakalı merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz?

Nasıl Başlıyoruz?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Analizi hizmetinden faydalanmak için aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterli olacaktır. Size en kısa sürede dönüş yapacağımdan şüpheniz olmasın.

Bizden Neler Talep Edilecek?

İlk etap için sadece Search Console ve Analytics yetkileri talep ediliyor. Sonrasında yapmanız gerekenler tarafınıza iletiliyor. Yapamadıklarınızla alakalı yönlendirmeler yapılıyor.

Ne Kadar Sürede Faydasını Görürüm?

SEO uzun vaadeli bir yolculuk. Burada en önemli konu temeli sağlam atmanız olacaktır. Bu hizmet ile temeli sağlam atıp başarıya giden yola giriş yapacaksınız. Sürece uyulduğunda 30 ila 90 gün içerisinde performansın artış gösterdiğini göreceksiniz.

Neden Bu Hizmeti Satın Almalıyım?

Şimdi hayal edin: Birisi web sitenizin tüm eksikliklerini ve hatalarını çıkaracağını söylüyor. Bu hataları sizinle paylaşacağını, başarıya gideceğiniz yolda size yardımcı olacağını söylüyor. Yetmiyor! Her zaman destek olacağını da söylüyor :) Şimdi ben size soruyorum: Neden bu hizmeti almayasınız? :)
Ayhan KARAMAN ile İletişim Kur

Sadece 24 Saat İçerisinde Cevap Vereceğimden Hiç Şüpheniz Olmasın :)

Merhaba