E-Ticaret

E-Ticaret stratejileri, ipuçları, en yeni e-ticaret haberleri bu sayfada yer alıyor. Hemen ziyaret et eticaret siteni başarıya ulaştıracak kaynaklara ulaş. Bu sayfa sayesinde performansını artıracak özel bilgilere erişeceksin.

E-Ticaret Sık Sorulan Sorular

E-Ticaret Nedir?

Basitçe tanımlamak gerekirse, E-Ticaret, interneti kullanarak mal veya hizmet alımı ve satımı gerçekleştirmek için para ve veri transferi anlamına gelir. E-Ticaret genellikle fiziksel ürünlerin çevrimiçi satışını ifade etmek için kullanılır, ancak internet üzerinden yapılan her türlü ticari işlem olarak da tanımlanabilir.

E-Ticaret Modelleri ve Türleri Nelerdir?

Tüketiciler ve işletmeler arasında gerçekleşen hemen hemen her işlemi tanımlayabilen dört ana e-ticaret modeli vardır. 1. İşletmeden Tüketiciye (B2C) - Bir işletme, bireysel bir tüketiciye bir mal veya hizmet sattığında gerçekleşen ticaret. (Bir çevrimiçi perakendeciden bir çift ayakkabı alma işlemi.) 2. İşletmeler Arası (B2B) - Bir işletme başka bir işletmeye mal veya hizmet satarsa. (Bir işletmenin, diğer işletmelere kullanması için yazılım hizmeti satması.) 3. Tüketiciden - Tüketiciye (C2C) - Bir tüketicinin başka bir tüketiciye mal veya hizmet satması. (Eski mobilyalarınızı Sahibinden.com sitesinde başka bir tüketiciye sattığınızı düşünün.) 4. Tüketiciden İşletmeye (C2B) - Bir tüketicinin kendi ürünlerini veya hizmetlerini bir işletmeye veya kuruma satması. (Bir fotoğrafçının, bir işletmenin kullanması için fotoğrafını lisanlaması).

E-Ticaret Paketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok cevaplamayı istediğim bir soruydu . Hemen cevaplayayım: Aslında ben bu işin paketle yapılacağına inanan birisi değilim ama buna mecburuz. Bu işe başlarken bir paket yazılım kullanmak en mantıklısı. Ama hangi yazılım? İşte bunun cevabını vermek gerçekten zor çünkü yaklaşık 9 yıldır bu sektörün içerisinde olan birisi olarak çoğu alt yapı sağlayıcısının müşterilerini memnun etmediğini görüyorum. Mantık, kötünün iyisini bulmaya doğru sürüklüyor bizleri. Bunu yazmak beni üzüyor ama maalesef bu durum böyle. İşin kötü tarafı hiçbir alt yapı sağlayıcısına dediklerinizi anlık ya da kısa sürede yaptırmak pek mümkün değil. Özellikle de SEO konusunda bu süreçler çıkmaza girebiliyor. Sonuç olarak cevaba geliyorum: E-Ticaret paketi seçerken alt yapı sağlayıcısı olan firmaların 10’ar referansını arayın ve en çok olumlu geri bildirim alanı seçin. En mantıklısı bu.

E-Ticaret Sitesi Kurmak Kolay mı?

Bunun Evet olarak cevaplayabilirim. Artık Türkiye’de e-ticaret sitesi kurmak oldukça basit bir hale geldi. Dakikalar içerisinde web sitenizi kurabilirsiniz. E-Ticaret alt yapısı sağlayıcılarınızın bir çok süreci çözmesiyle birlikte dakikalar içerisinde online ticarete başlayabiliyorsunuz.
ak
YouTube Kanalıma Abone Ol, Ücretsiz Videoları Kaçırma!
Abone Ol
Ücretsiz Videoları Kaçırma!
ABONE OL