fbpx
BacklinkVideo

Zararlı Bağlantıları (Backlink) Reddetme

Zararlı bağlantılar hemen hemen bir çok internet girişimcisinin karşılaştığı problemlerin başında gelmektedir. Bu zararlı bağlantıları reddetme işlemini gerçekleştirmenin yollarını adım adım ele aldığım bir video hazırladım. Aslında bu video da backlink analizi de yer almaktadır. Video net olarak backlink nasıl alınmalı? Nasıl analiz edilir? Web siteme verilen zararlı bağlantılar nasıl reddedilir? gibi sorulara cevap vermektedir.

Şimdi hemen videoyu izlemeye başla ve bu sürece tamamen hakim ol.

Ayhan KARAMAN

Profesyonel SEO Eğitmeni ve SEO Aşığı. :) 1 YouTube 3 Webrazzi Ödülü. Ne demiş Albert Einstein: “Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir.”

İlgili Makaleler

32 Yorum

 1. Çok güzel bir paylaşım olmuş zararlı backlink ler yüzünden da değerlerim hepsini kaybettim sayenizde inşallah eski da ve pa değerlerim geriye gelir teşekkürler…

 2. Kendi web siteme acemi zamanlarımda yanlış yerlerden aldığım backlinkler o kadar çok zarar veriyordu ki bu yazıyı okuyana kadar… Tüm zararlı bağlantıları engelledim şu an daha iyi.

 3. Disavow aslında belirli bir yere gelmiş tüm sitelerin kullanması gereken bir olay, spam backlinkler siteye göründüğünden daha fazla zararlar veriyor.

 4. Birçok siteye backlink için hücum ediyoruz fakat çoğunun zararlı bağlantı olduğunu uzunca bir süredir düşünüyorum. Google algoritması çok güçlü olduğu için bugün anlamasa da kısa vade de anlayacaktır. Bu nedenle bu konuyu çok faydalı buldum teşekkürler

 5. Kesinlikle disavow yapmak önemlidir ama bunun sık sık aralıkları, değişken etmenlerine göre değişir. Google güncellemeleri sebebiyle her ay yapmanız tavisye edilmez gayette ne kadar düzgün bir içerik ile yeni başlayan Seo Severlere büyük bir katkısı olucaktır.

 6. Buradan özellikle forumlardan 1000 tane backlink, bilmem 2000 tane backlink gibi hizmetleri alan arkadaşlara sesleniyorum. Aldığınız bu backlinkler hiç işe yaramıyor, link wheel (link/backlink) inşaasına başlamadan önce sitenizden zararlı backlinkleri kaldırmanız gerekiyor. Ayhan hocama teşekkürler.

 7. Bu zararlı backlink şerden her zaman canımız yandı ve sitelerimizin değerleri düştü bilincsiz yaptığımız için tşk ederiz lgş için hocam

 8. Siteme saldırılar gerçekleşiyor ve bir çok zararlı backlink ile dolduruluyor. Bu video sayesinden zararlı bağlantılardan bir nebze kurtulmayı başardım. Teşekkürler.

 9. Vermiş olduğunuz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.Sizin sayenizde bunca zamandır yapmış olduğum hatalı işlemleri görmüş oldum bundan sonra bu backlink konusunda daha dikkatli ve tedbirli davranacağım.

 10. Sitem sürekli zararlı link çıkışı veren dizin siteleri yüzünden zarara uğruyordu. Zararlı bağlantıları reddetme makaleniz sayesinde bu sorunu da çözdüm, desteğiniz için teşekkür ediyorum.

 11. hocam sen bir tanesin lafı evelemeden gevelemeden bize zararlı backlinklerden kurtulma yöntemini gösterdin saygıyla selamlıyorum sizi çok teşekkürler.

 12. Farkında olmadan sitemize en çok zarar veren konuların başında geliyor. Yol gösterici olması açısından sade bir dille açıklamışsınız ve harika olmuş. Sayenizde faydalandım.

  Teşekkürler.

 13. Bazılarımız aldığımız backlinklerin kaliteli olup olmadığını bilmeden alıyor. Buna en iyi örnek kendimi gösterebilirim. Backlink analizi yapabilecek arkadaşlarımızın sayısının da çok olmadığını düşünüyorum. Ama videonuz gerçekten yol gösterici bir video. Bir gazeteci olarak size teşekkür ederim.

 14. Bazen backlink alımı konusunda düşünmeden hareket ettiğimiz oluyor. Sonrasında bunlardan kurtulmak için çaba sarfetmemiz gerekiyor. Kendi sitem için zararlı bağlantıları reddetme işlemi yaptım. Bu bağlantıları bulması zararlı olanları ayıklaması mesele. Faydalı bir içerik teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba