fbpx

Online itibar Yönetimi

Online itibar yönetimi paha biçilemez bir varlıktır.

“İtibar oluşturmak yaklaşık 20 yıl sürer ama onu yerle bir etmek beş dakikanızı bile almaz. Eğer bu konuyu düşünüyorsanız farklı şeyler yapmalısınız.” – Warren Buffett

Müşteriler sizin hakkınızda arama yaptığında neler bulacak?

Arama Motoru itibar Probleminiz Hakkında Hızlı Bir Fiyat Teklifi ister misiniz?

 • Haftalık 160 dolardan başlayan düşük fiyatlar.
 • Anında fiyatlandırma.
 • Birleştirilmiş sonuçlar.
 • Haftalık durum izleme.

online-itibar-yonetimi

Bir Halkla ilişkiler veya Çevrimiçi itibar Yönetimi Ajansı mısınız?

Dünya genelinde birçok internet pazarlama ajansıyla çalışmaktayız. Bu ajanslar arama motoru itibar yönetimini dış kaynaklı olarak bizlerden almaktadırlar. Ajanslık indiriminden ve çevrimiçi itibar yönetimi hizmetimizden faydalanmak için bizlerle hemen irtibat kurun.

Çevrimiçi İtibar Gelirlerinizi Doğrudan Etkiler

İş alanınızla ilgilenen müşteriler genellikle ilk olarak internete göz atarlar. Eğer burada gördüklerinden etkilenmezlerse kısa süre içerisinde sizinle rekabet eden birini bulurlar.

Genel olarak çevrimiçi itibar yönetimi işletmelere ve bireylere, insanlar onlar hakkında arama yaptıklarında neler göreceklerini yönetebilme konusunda bir güç sağlar. İnternet hızlı bir şekilde büyüdüğü ve teknoloji önemini yükselttiği için itibarınızı korumak çok daha zor bir uğraş olacaktır. Kritik haberler, kötü değerlendirmeler, sosyal medyada veya forumlarda yapılan eleştiriler veya markanıza yönlendirilen diğer istenmeyen arama sonuçlarıyla baş etmek istiyorsanız, bir çevrimiçi itibar yönetimi firmasıyla anlaşarak hareket etmelisiniz. Bugünlerde arama sonuçları işletmenizi batırabilir ve ayrıca kişisel olarak hayatınıza da zarar verebilir. Eğer firmanızın veya sizin adınız arama sonuçlarında üst sıralarda pozitif olarak yer alıyorsa, sizin hakkınızda yapılan eleştiriler birçok kişiden gizli kalacaktır. Bu durum aslında çevrimiçi itibar yönetiminin ne olduğunu ortaya koymaktadır. İstatistiksel verilere göre 10 insandan sadece 1 tanesi arama sonuçlarında birinci sayfanın ötesine göz atmaktadır.

Firmanız veya kimliğiniz için arama motorları sonuçlarında ilk sayfada yer alan çeşitli siteler oluşturuyoruz ve bunları pozitif içeriklerle destekliyoruz. Online itibar yönetimi hizmetlerimizin en önemli iki parçası link oluşturma ve Google otomatik doldurma sonuçlarının değişimidir. Denenmiş ve kanıtlanmış yöntemlerimiz sayesinde çevrimiçi itibar yönetiminizi en üst düzeye çıkarıyoruz.

İtibar Hakkında Gerçekler

 • İnsanların %85’i yerel markalar için internette arama yaparlar. %16’sı ise bunu her hafta gerçekleştirir.
 • İnternet üzerinden alışveriş yapan insanların %92’si kullanıcıların yaptığı pozitif değerlendirmeleri okurlar ve %89’u satın alma kararı sırasında değerlendirmelerden etkilenirler.
 • En büyük 20 markanın arama motoru sonuçlarının %25’i kullanıcılar tarafından oluşturulmuş içeriklerle bağlantılıdır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • Yönetmekte olduğumuz binlerce link oluşturma üyeliği ile birlikte sizin için en güçlü itibar yönetimi araçlarını kullanmaktayız.
 • Sözleşme yapmaya gerek yoktur. 6 veya 12 aylık sözleşmeler sektörde bir norm durumundayken hizmetlerimiz kullandıkça öde şeklindedir.
 • Ücretlerimiz kim olursa olsun sizin için uygundur. Ücretler seçeceğiniz anahtar kelimenin rekabet seviyesine göre belirlenmektedir.
 • Kişisel bilgilerinizi tamamen gizli tutuyoruz. Diğer firmaların aksine satış departmanı ile değil doğrudan itibar yönetimi uzmanımızla irtibat kurmanızı sağlamaktayız. Böylece sektörü anlama konusunda bir çözüm sunmaktayız.

Çevrimiçi İtibar Yönetimi Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Bir siteyi veya linki Google sonuçlarından doğrudan kaldırabiliyor musunuz?

Cevap: Google sonuçlarından siteleri veya linkleri tamamen kaldıramıyoruz. Bunun yerine negatif linklerden daha üst sıralarda yer alacak pozitif linkler oluşturuyoruz. Bunları yaparken herhangi bir siyah şapka SEO tekniğini kullanmıyoruz.

Soru: Değişikliklerin etki göstermesi ne kadar sürmektedir?

Cevap: Genellikle arama motoru sonuç sayfası bir hafta içerisinde değişmektedir. Genel olarak ise her hafta bir negatif linkin geriye doğru gitmesi olasıdır.

Soru: Arama sonuçlarında resim kısmı yer almakta ve bunlar negatif resimlerden oluşmaktadır. Bu resimleri kaldırabiliyor musunuz?

Cevap: Negatif resimler dolaylı olarak ele alınmalıdır çünkü bunlar negatif metinleri içeren sitelerle bağlantılıdır. Bu siteler zamanla arama motoru sonuçlarında gerilere düşmektedir ve resimlerde kaldırılmaktadır.

Soru: Neden çalışmalarınız sadece Google sonuçlarının ilk sayfasıyla sınırlıdır?

Cevap: Sadece SEO kullanarak diğer sayfalardan linkleri kaldırmak çok zordur ve çok fazla yatırım gerektirmektedir. Bununla birlikte arama yapan kişilerin %75’i birinci sayfa dışındaki sayfalara göz atmadığı araştırmalarla ortaya konmuştur.

Soru: Neden diğer insanların gördüğü sonuçlardan farklı arama sonuçları görmekteyim?

Cevap: Google bir anahtar kelime için yaptığınız aramalar sonucunda tıklama yaptığınız tercihleri hatırlamaktadır ve bunları arama yaptığınız zaman üst sıralarda göstermektedir. Bu nedenle insanlar birbirinden farklı sonuçlarla karşılaşırlar. Kişiselleştirmeyi iptal etmek için Google Chrome tarayıcınızda Gizli Sekme seçeneğini kullanmalısınız.

2 Yorum

 1. merhabalar,

  ekşi sözlük vb.. sözlük ve popüler haber sitelerinde (ör. sabah,hürriyet, milliyet v.b) ilk sayfada çıkan olumsuz ve itibar zedeleyici haberlerimizi nasıl kaldırabilirsiniz veya bu konuda ne tür bir hizmet verebilirsiniz ?

  1. Direkt ilgili kurumlarla iletişim kurabilirsiniz. Eğer asılsız haberlerse dava edebilir ya da ihtar gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba