fbpx
SEOVideo

Anahtar Kelime Hedeflemesinde SERP Özelliklerinin Önemi

Anahtar kelime hedeflemesi yaparken yani bir anahtar kelime belirlerken göstereceğiniz çaba çok önemlidir. Burada göstereceğiniz çaba, zaman ve sonuç açısından performans konusunda ciddi katkı sağlayacaktır.

Ahrefs, E-Tablolar ve SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfası) özelliklerini kullanarak anahtar kelimeleri nasıl belirleyeceğinizi ve bu bilgileri nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğinizi anlatacağım. Sürecimiz, öncelikle Ahrefs araçlarıyla rakip sitenin anahtar kelimelerini tespit etmek, bu verileri elektronik tablolara aktarmak, ve son olarak koşullu biçimlendirme ve filtreleme teknikleriyle bu verileri daha nitelikli hale getirmekten oluşuyor.

SERP Özelliklerine Göre Anahtar Kelime Fırsatları (Video)

Aşağıda yer alan videoyu izleyerek anahtar kelime tercihlerinizi daha doğru bir biçimde yapmayı öğrenebilirsiniz.

Ahrefs ücretli bir araç ama bu tür analizler için muhteşem bir veri sağlıyor. Belirli bir dönem için satın almanız ve bu verileri dışarı aktarıp üzerinde çalışmanız iyi bir motivasyon sağlayabilir. Ortak bir satın alma süreciyle maliyeti düşürerek hareket edebilirsiniz.

Sonuç

Bu yöntemle, rakip sitelerin SERP performansını analiz ederek kendi içerik ve SEO stratejinizi nasıl güçlendirebileceğinizi göstermek istedim. Elde edilen verilerin doğru analizi, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermenizi ve arama motoru sıralamalarında daha üst sıralara çıkmanızı sağlayacak anahtar kelimeleri belirlemenize olanak tanıyacaktır.

Ayhan KARAMAN

Profesyonel SEO Eğitmeni ve SEO Aşığı. :) 1 YouTube 3 Webrazzi Ödülü. Ne demiş Albert Einstein: “Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba