fbpx

Hakkımda

1985 Samsun Doğumluyum. Ailemle birlikte SAMSUN’da yaşamaya devam ediyorum. Aktif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde de bulunuyorum.

Meslek hayatım boyunca Turkcell, Nokia, Koç Holding ve sektörün lider e-ticaret markalarında çalıştım. Büyük yapıların, kurumsal şirketlerin içinde edindiğim tecrübelerin iş hayatım boyunca aldığım çoğu kararda etkisi olmuştur.

En önemli kararlarım arasında Site Destek (Dijital Pazarlama Danışmanlık Ajansı) markasıyla başladığımız danışmanlık hizmetini kurmam vardır. İnsanlar size ne yapamayacağınızı söyler dururlar ama gerçekten neyi yapıp neyi yapamayacağınızı en iyi siz bilirsiniz. Her girişimimde bana da yapamayacağımı söyleyenler oldu. Yanlış yaptığımı dikte edenler oldu ancak bunların geçerliliği tamamen sizin neyi isteyip neyi istemediğinize bağlı.

Son çalıştığım şirkette 2 yılı aşkın dijital pazarlama departmanını yönettim. Bu süre zarfında ikinci plana attığım kendi girişimim sitedestek.com’u hak etmediği kadar yalnız bıraktığımı farkettim. Bazen gün içinde yaptığınız hataları farketmezsiniz, ancak akşam olduğunda yalnız kaldığınızda aklınız başınıza gelir. Benim de aklımın başıma gelmesi yani akşam olup sakin kafayla düşünmem 2 yıl sonra oldu. Şimdi sadece kendi işlerime odaklanıyorum.

sitedestek.com’da verdiğimiz hizmetler şunlardır; SEO, dijital pazarlama danışmanlığı, e-ticarette satış performansı geliştirme, içerik pazarlaması, SEM, sosyal medya hesap yönetimi ve reklamcılığı, online itibar yönetimi.

İşte Benim Hayat Hikayem

Son zamanlarda gelen teklifler üzerine bazı vakıf üniversitelerinde eğitimler ve sertifika programları planlamaktayız. Üniversite öğrencilerine faydalı olabilmenin hazzını hiçbir işimde almadığımı belirtmek isterim.

Profesyonel SEO Eğitmeni Ayhan KARAMAN

Benimle iletişim kurmak isterseniz info@ayhankaraman.com mail adresini, 0542 461 64 61 ya da 0850 303 99 90 numaralı telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

60 Yorum

 1. Bugün “SEO” kelimesinde 1. sıraya yükseldiğinizi gördüm. Uzun zamandır takip ettiğim ve başarınız ile kıvanç duyduğum bir kişisiniz. Ayrıca benim gibi sizinde Samsunlu olmanız ayrı bir gurur kaynağı. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 2. Sizi bir süredir takip ediyorum. Makaleleriniz çok yararlı. Zaten sonuç odaklı baktığımızda, arama motorlarında bulunduğunuz konum kalitenizi gösteriyor Başarılarınızın devamını dilerim.

 3. Ayhan hoca candır. gerisi yalandır. Karşılık beklemeden de yardım severliği zaten ayrı bir güzellik. Ülkemde bu tür güzel insanları görmek gerçekten gurur verici.

  Yolun da bahtında açık olsun ayhan hocam

  1. Bunu çalıştığı insanlara da yaptığı için ve Google bu durumun farkında olduğu için kendisini layık olduğu yerde uzun süredir tutuyor. :) Tebrik ederim yıl 2019 Ayhan Bey :)

 4. 2012’den beri SEO sektöründe sürekli kendimi geliştirmeye ve her siteyi araştırmaya ve de takip etmeye çalışıyorum.
  Çay bardağının içine suyu doldurup baktığınızda arka taraf nasıl görünüyorsa Türkiye’deki En İyi SEO’cu olan Sn. Ayhan Karaman’dan daha şeffafını görmedim.
  Başarılar

 5. Benim için önemli olan ilgili anahtar kelimede en başta olmaktır. Ayhan hocam bunu başardınız. Makalelerinize kaliteli demek hakaret olur gerçekten kalitenin ötesinde bir emek ve profesyonelliğin göstergesi mevcut. Bu durumda sizleri gerçekten takip edilebilir bir elin parmağını geçmeyecek sayıda kişi haline getiriyor. Teşekkür ederim emekleriniz için.

 6. Sitem sadece kendi isminde örnek; karaman.com yazınca index of hatası alıyorduk. Uzun süre kendimiz birşeyler yapmaya çalıştık ve araştırdık fakat başarısız olduk. Seneler önceden takip ettiğim Ayhan beye danışmak istedik ve bize ücretsiz olarak yardım etmeyi teklif etti. Çoğu seo danışmanı tamamen ücret odaklı çalışırken Ayhan beyin bize ücretsiz yardım etmesi hem sorunumuzu düzeltmesi hem de gönlümüzü fetih etmesine yardımcı oldu. Uzun zamandır seo gibi en fazla rekabeti olan bir kelimede ilk sayfada zirvede olması zaten çalışma alanındaki kalitesini fazlası ile ortaya koymuştur. 1998’de kurulmuş olan sitemiz ve biz size sonuna kadar kefiliz. ALLAH yolunuzu açık etsin.

 7. Ayhan Bey gercekten cok popıler bır oldugunuzu bılın ıstedım camia da bır numarasınız basarılarınızın devamını dilerim, bılgılendırıcı paylasımlarınız ıcınde cok teşekkür ederim hoscakalın.

 8. İşlerinizden gayet başarılısınız, bazen birinci sırada bazen üçüncü. Çokda önemli değil, önemli olan ne biliyor musunuz, size her sorulan soruya, eleştiriye cevap veriyorsunuz. Egosuz insanlarla çalışmak artık günümüzde çok kıymetli ve sizde ego ve kibir yok. Yoksa işinizde başarılı olduğunuz zaten aşikar. Önemli olan insani ilişkilerinizde başarılı olmanız ki sizi kişisel olarak tanımıyoruz ama iletişiminizden paylaşımlarınızdan insanlık sıralamasında yukarlarda olmanız çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.

 9. Her zaman takdir ettiğim bir karaktersiniz. Çevrenize faydalı olma bilinciniz ayrıca takdire şayan. Herşey için teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerm.

 10. Ayhan Bey. Birçok kurumsal firmada ve kendi şirketlerimde Pazarlama ve satış departmanlarında bulundum. Yönettim. Fakat bu işin SEO ile olduğunu fark etmem çok uzun bir süre almadı. Başarılarınızı takdir ediyorum. Yeni takip etmeye başlamış olsamda sizi. başarılarınızın devamını şiddetle dilerim. SEO ya biraz daha ağırlık diyorum. Pazarlamanın kalbi yeni sistemde SEO sizin gibi başarılı bir insanla hemşehri olmaktanda kıvanç duydum.

 11. Bir meslektaşın olarak sürekli olarak siteni ve yazılarını takip ediyorum. Senin gibi iyi ve bilgili insanlara ihtiyacımız var. Sağol, varol.
  Yeşil SEO’dan Aydın

 12. Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay olsa da nitelik bilgiye ulaşmak kolay olmuyor. Bir çok yabancı SEO uzmanını takip ediyorum. Bilgiyi yalın hali ile paylaşıyorlar. Paylaşılan bilgiyi hedefe yönelik kullanma kısmı ise o bilgiyi projelere uygulamaktan geçiyor. Yerli SEO uzmanları arasında bu minvalde yayın yapıyorsun. Bu yayınlar ve uyguladığın tekniklerle SEO kelimesinde hakettiğin yerdesin. Bu yüzden gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca bilgi paylaştıkça çoğalır sözünü yaşatan insanlardan biri olduğun için teşekkür ederim.

  1. Çok teşekkür ederim Rıdvan Bey. Bu tür yorumlar almak daha mutlu yazmama sebep oluyor. Tekrar teşekkür ederim. Saygılarımı sunuyorum.

 13. Ayhan hocayı 2 ay önce öğrendim. Kendisinin makaleleri olsun, yaptığı iş olsun, kişiliği olsun bana göre herkesin hayatında olması gereken bir insan. O kadar kişiye eğitim verirken; sosyal medya hesaplarından kendisine gelen soruları mı cevaplasın? Web sitesine atılan yorumları mı? İnanın bana hepsine yetişiyor Ayhan hocamız. Yeni projemde kullanmam gereken tema için maddi bütçem yeterli gelmiyordu. Kendisine sadece şu cümleyi söyledim “Keşke “temaadı” alabilsem”. Kendisinden aldığım cevap şuydu “İban yollar mısın? Benim sana hediyem olsun”. Bakın bunu benim kimliğimi sormaksızın, benim hakkımda hiç birşeyi bilmeksizin bana yardım etti. Siz düşünün artık. Hani bir söz vardır her zaman duyuyorsunuzdur; “O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.”, var etrafımız da güzel insanlar var.

 14. Her zaman takdir ettiğim bir karaktersiniz. Çevrenize faydalı olma bilinciniz ayrıca takdire şayan. Her şey için teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerim.

 15. Ayhan Bey, çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. SEO çalışmaları günümüzde internette rakiplerinin önünde olmak isteyenler için en önemli konulardan birisidir. İlerleyen zamanda daha da çok önem kazanacağını düşünüyorum. Blogunuzdaki makaleler bu konuda bizlere ışık tutuyor. Teşekkürler.

 16. Ayhan Bey kendini seo uzmanı olarak tanıtanlardan farklı bir yerdesiniz, demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.
  İyi işler çıkarıyorsunuz tebrikler.

 17. Almış olduğum bilgilerle müthiş bir ilerleleme kaydettim . Ayhan hocamın mentörlüğünde çok farklı bir seo deneyimi yaşıyorum .Hocamla tanışmayan çok şey kaybeder.

 18. Abi uzun zamandır seni takip ediyorum şimdi baktığımda gördüm ki tekrar seo kelimesinde ilk sıraya yerleşmişsin. Başarılarının devamını diliyorum işinin hakkını veriyorsun.

 19. sürekli seo kelimesinde en baştalardasınız. bu başarı asla tesadüf olamaz.başarılarınızın devamını diliyorum iyi çalışmalr

 20. Ayhan Karaman hocayı takip ettikten sonra gerçekten nelerin başarılabileceğini gördüm ve hemen uygulamaya başladım. Sonuç harika iyiki varsınız sevgilerle.

 21. Uzun zamandır takip ediyorum gayet başarılı bir şekilde ilerliyorsunuz yolunuz açık olsun.En kısa zamanda tanışmak isterim eğitimlerinizden birinde görüşmek üzere.

  1. Direkt olarak benimle iletişim sayfamda yer alan iletişim kanallarıyla irtibata geçebilirsiniz. Memnuniyetle yardımcı olurum.

 22. Ayhan ‘cım Youtube video reklamında gördüm ordan buraya geldim :) Başarıların kazancın bolluğun daim olsun hakediyorsun.
  [Ortak Yardım Masasından beni hatırlarsın umarım:)) ]

  1. Merhaba Temel Abi :)

   Hatırlamam mı :) Çok teşekkür ederim abi. Saygılarımı sunarım. Ofisime de beklerim.

 23. Samsunlu olmandan dolayı sevinç duydum. bende bafradalıyım içeriklerini inceledim biraz gayet başarılı konular anlatımlar olmuş. inş hedeflerine kısa zamanda ulaşman dileğiyle.

 24. Konu anlatımları cokk başarılı yaptığınız işleri anlatimlari izledigim sunumları cok samimi ve icten buluyorum gerçekten takdir ediyorum. Başarılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba