fbpx
Backlink

En Çok Kullanılan Backlink Programları

En çok kullanılan backlink programları ve web siteniz için geri bağlantı oluşturmanıza yardımcı olacak yazılımların tanıtıldığı içeriğimize bağlamadan önce klasik olan şeyi yapacağım. Backlink terimi hakkında bilgi vereceğim. Şüphesiz bu terim bilgi sahibi olmayan bir kişi bunun programını aramaz ama adettendir biz yine de bilgi verelim :)

Backlink, web sitenize başka bir web sitesinden bağlantı alma işlemidir. SEO çalışmalarında link oluşturmak kolay gözüküyor olabilir ama zor ve emek isteyen bir süreçtir.

Bir kullanıcı bağlantı kurma sanatını iyi ve doğru biçimde öğrenirse, web sitesinin popülaritesini hızlandırabilir. Bağlantı kurma, otoritenizi artırmanız konusunda size yardımcı olur ama tek başına ele alındığında bu yeterli olmaz. Otoriteyi yükselmeniz için internet pazarlama sürecine de orta düzeyde hakim olmanız gerekir.

En iyi backlink oluşturma araçlarını yada yazılımlarını mı arıyorsunuz? Şu anda piyasada mevcut olan birçok link oluşturma yazılımı bulunmaktadır.

Bu içerik sadece sizleri bilgilendirmek amacıyla oluşturuldu. Backlink kaynaklarının programlar aracılığıyla oluşturulmasına tamamen karşıyım. Web sitemiz için oluşturacağımız kaynaklar kesinlikle doğal olmalı ve programlar aracılığıyla oluşturulmamalıdır.

Bunları kullanmanın çeşitli amaçları vardır. Otorite artırmak, arama motoru sonuç sayfasında daha iyi konumlarda yer almak ve marka bilinirliği oluşturmak. Bunlar web sitelerimize yatırım yapmak için oldukça yeterli nedenlerdir.

En Çok Kullanılan Backlink Programlarının Listesi

Aşağıda yer alan programlarda sadece bağlantı oluşturanlar değil denetleyen yazılımlarda paylaşıldı. Hazırsanız inceleyelim;

backlink programı moneyrobot

Money Robot

Softtechsrl tarafından oluşturulan otomatik bir SEO aracıdır. Son yıllarda pazarda çok fazla konuşuldu. Geçmiş dönemlerde son derece etkili olan bir SEO aracıydı. Web sitenize trafik çekmenin ve Google’ın ilk sayfasında yer almanın en kolay araçlarından biri olduğunu söyleyen ve kolay kullanıma sahip olduğunu iddia eden kişiler var.

Özellikle linkwheel yapılandırma süreçlerinde yetenekli olan bu araç paravan kaynak oluştururken tercih edilebilir.

SEOJet

SEOJet, web siteniz veya önem verdiğiniz sayfaların herhangi biri için kolayca bağlantı profillerini oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir yazılımıdır.

SEOjet web sitesinde %100 doğal backlink profiline sahip olmanız için bizlere rehberlik ettiğinden bahsediyor. Müşterilerinizin yada size ait sitelerin sıralaması hızlı ve tutarlı bir şekilde artıracağını iddaa ediyor. Üstelik bunu da algoritmaları etkilemeyecek kalitede yaptığını belirtiyor. Çok iddaalı. Denemeye değer mi? Ana sitemiz için olmasa bile alternatif kaynaklar için tercih edilebilir.

ahrefs backlink denetleme programı

Ahrefs

Ahrefs, sayfaları yüksek hızda tarayan güçlü bir backlink analizörüdür. Dakikada 4,1 milyon sayfa tarayabiliyor. :) Ahrefs’i backlink kaynaklarınızla ilgili en yeni ve en alakalı bilgilerin kaynağı olarak gösterebiliriz. Rakip backlink kaynaklarını tespit etmemize yardımcı olan bu araç sayesinde rakiplerimizin bağlantı aldığı kaynaklar arasından en iyilerini filtreleyip bağlantı alınabilir.

Moz Pro

Moz, en iyi SEO araçları arasındadır. Hem yeni hem de ileri düzey kullanıcılar için kapsamlı özellikleri vardır. Moz’un SEO, Twitter analitiği, bağlantı olanakları, otorite kontrolü ve daha birçok özelliği vardır. Üstelik tüm bunlara 30 gün boyunca ücretsiz olarak erişme imkanınız da bulunmakta. Moz Pro’ya üye olun ve hemen denemeye başlayın.

SEMRush

Arama motoru optimizasyonu hizmetlerinden yararlanan web siteleri sahipleri için faydalı bir araçtır. SEO hizmetleriyle ilgili çok iyi özellikleri bulunan bu araç eksiksiz hizmet vermektedir. Bunu kullanarak, bireyler web siteleriyle ilgili detaylı veri toplayabilirler.

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var? Hemen ayhankaraman.com/semrush bağlantısını ziyaret et sürprizi kaçırma!

Comment Backlink

Bu program ise web sitelerine otomatik olarak yorum backlink gönderiyor.

commentbacklink.com buradan ulaşabilirsiniz.

Backlink oluşturma programıyla alakalı çok fazla öneride bulunmak istemedim. Sebebi ise web sayfalarınız zarar verecek hiçbir içeriğin altında benim imzam olamaz. Ben Ayhan Karaman olarak siz değerli takipçilerime fayda sağlayacak içerikleri üretirim. Bu sayfayı 2014 yılında hazırlamıştım. Ama şimdi Şubat 2019 tarihinde güncelleme kararı aldım. Sebebi az önce yazdığım gibi sizlersiniz. Siz değerli takipçilerimin emeğine zarar verecek içerikleri barındırmak istemiyorum o nedenle yeniliyorum.

Backlink kaynaklarıyla alakalı bir öneride bulunmak istiyorum;

Web sitenize bağlantı alacağınız zaman çok dikkatli olmalısınız. İlgisiz, sitenize trafik getirmeyecek sonrasında davranış sergilemeyecek kullanıcıların oluşacağı bir yapılanmadan uzak durmalısınız. Unutmayın edinme sağlatmayan, davranış sergiletmeyen hatta ve hatta dönüşümle sonuçlanmayan kaynak kaynak değildir.

Daha fazla backlink içeriği için hemen ayhankaraman.com/backlink sayfasını ziyaret et. Birbirinden özel içerikler seni bekliyor :)

59 Yorum

  1. Bu tür programlara oldum olası güvenmedim. Sizin de dediğiniz gibi paravan bloglar oluşturup haftada da olsa bir içerik girilerek güncel tutulmalı ve bu tür bloglardan backlink alınmalıdır.

    Programlar ile yapılan çalışmaların pek işe yaramadığını düşünmemin sebebi ise; herkesin bildiği gibi site içeriğini otomatik olarak sosyal medyada paylaşmakla manuel olarak elle paylaşmak arasında büyük bir fark var. Bu tür programları bu duruma benzetiyorum.

    1. Ücretli olarak iwebtool dizin sitesine ekleme yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak eklenmek istiyorsanız bizleri ve etkinliklerimizi takip ediniz.

  2. şu backlink makalene sonuna kadar katılıyorum çoğu yaptığım web sitesi backlink kullanmadan en iyi konumlarda yer almakta o yüzden bence fazla kasmamak gerek :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba