Adwords (Google Ads)

Google Adwords (Artık Google Ads Oldu), ücretli reklam verebileceğiniz kaynaklar arasında en güvenilir servistir. Hemen ziyaret et en yeni Ads stratejilerini öğren.

Google Ads Sık Sorulan Sorular

Google Ads (AdWords) Nedir?

Google Ads (AdWords), Dünya'nın en güvenilir reklamcılık kanalıdır. Tıklama ve görüntüleme başına maliyetlendirme yapan Google Ads ile web sitenize nitelikli trafik çekebilirsiniz. Daha fazla ziyaretçiye, daha fazla satışa ulaşabilirsiniz. Arama Ağı, Görüntülü, Alışveriş, Video ve G-Mail reklam modelleri ile nokta atış yapabilirsiniz.

Google AdWords ile Neler Yaparım?

Bu süreci tamamen basit olarak anlatmak istiyorum. AdWords sayesinde web sitenize nitelikli trafik çekebilirsiniz. Çektiğiniz bu trafiği bir kitle olarak biriktirebilir ve daha sonra tekrar hedefleyerek marka bilinirliğinize ve satışlarınıza katkı sağlayabilirsiniz. Yeni adıyla Google Ads olan bu kanal sizi hedef kitlenize doğrudan ulaştıracaktır. Doğru kullanıldığında ve yönetildiğinde inanılmaz fayda sağlar. SEO, Ads ve diğer tüm dijital kanallar bir takımın parçasıdırlar. Bir bütün olarak ele alınmaları web sitenizin ve markanızın daha çok fayda görmesine yardımcı olur.

Google AdWords (Ads) ile Nasıl Reklam Verilir?

Ben bu konuda kesinlikle YouTube'da bulunan Google Ads kanalını takip etmenizi ve orada yer alan videoları incelemenizi öneririm. Çok kaliteli bir anlatıma ve video görüntüsüne sahip içeriklerle AdWords'e nasıl reklam vereceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Aslında Google bu süreci oldukça basit olarak yapılandırmış ama yine de videoları izlemek ve içerikleri incelemek size ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.

Google Ads Ne İşe Yarar?

Yeni bir site açtınız? Hedef kitlenizin size nasıl ulaşmasını bekliyorsunuz? Ben direk cevabını vereyim: Google Ads ile hedef kitlenize tam olarak ulaşabilir onları sitenize çekebilirsiniz. Benim ilk önerim görüntülü reklamcılık ve arama ağını bir arada kullanmanız olacaktır. Önce göster sonra tam 12'den vur :).

AdWords mü? SEO mu?

Aslında ben bunun cevabını hemen hemen bir çok içeriğimde belirtiyorum ama buradan da paylaşmak isterim. İkisi de bir takımın oyuncuları. Santrafor olmadan sahaya çıkabilir misiniz? Gol atma konusunda zorlanırsınız. Kaleci olmadan, Orta Saha olmadan? Çıkamazsınız maçı çıkmadan kaybedersiniz. Bundan dolayı Ads ve SEO çok iyi bir ikili. Bu ikiliyi çok iyi oynatmayı becerenler hem SEO'da hem Ads'de başarılı olurlar.

Adwords Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Çok güzel bir soru :). Bu konuda şeffaf olan, sizin panelinizi yöneten ve bütçe üzerinden komison ile ilerlemeyen firmaları tercih etmelisiniz. Yani harcayacağı rakam üzerinden bir komisyon belirleyen kişi ya da firmalar daha çok harcama yapmak istemezler mi? Performans kriterlerinizi iyi belirleyin ve size ayırdıkları vakit üzerinden ücretlendirme yapmalarını isteyin.
ak
YouTube Kanalıma Abone Ol, Ücretsiz Videoları Kaçırma!
Abone Ol
Ücretsiz Videoları Kaçırma!
ABONE OL