fbpx
SEOSEO Araçları

Thruuu: SERP Analiz Aracı (Kapsamlı Rehber)

SEO’nun önemini göz ardı etmek mümkün değil. Ancak her şey, iyi bir anahtar kelime araştırması yapmak ve bu anahtar kelimelerin arama amacını anlamakla başlar.

Daima şunu vurgularım: SERP’i anlamak, SEO‘yu anlamaktır. Ancak bu süreç, çok fazla zaman gerektirebilen bir iş olabilir. Dikkate almanız gereken yüzlerce veri noktası bulunmaktadır. Tek bir analizin tamamlanması saatler sürebilir. Ama artık tedirgin olacağımız bir durum kalmadı. Çünkü bu içerikte SERP analizini saniyeler içerisinde yapan bir araçtan bahsedeceğim.

Aracın adı: Thruuu! Araç bu süreyi ciddi anlamda kısaltan bir yapıya sahip. Tek bir tıklama ile, ihtiyacınız olan SERP analizine ulaşabiliyorsunuz.

Bu araç ile yapacağınız analizler sayesinde ilk sayfaya hatta daha üst konumlara ulaşmak için ihtiyacınız olan bilgilere sahip olacaksınız.

SERP Analizinin Yeni Adı: Thruuu Nedir?

Thruuu, belirli bir anahtar kelime için Google’da üst sıralarda yer alan sayfaları analiz eden ve bu verileri saniyeler içerisinde sunan bir SERP analiz aracıdır. Bunu manuel olarak yapan birisi olarak size şunu net olarak söyleyebilirim: İnanılmaz bir araç! Hayatımı kolaylaştıran, zaman kazandıran ve daha hızlı başarıya ulaşmama yardımcı olan teknoloji. Şunu düşünün: ihtiyacınız olan tüm SERP bilgilerini temiz ve anlaşılır bir arayüzde görebiliyor bunları dışarı aktarabiliyorsunuz. Nasıl ama?

Thruuu Özellikleri

Thruuu aracının son derece faydalı bulduğum çok güzel özellikleri var:

  • Masaüstünde veya mobilde bir anahtar kelime için SERP sonuçlarını analiz edebilir.
  • Ülkeye ve dile özel analiz gerçekleştirebilir.
  • Sonuçların her biri için ayrıntılı bilgileri görüntülemenize imkan tanır.
  • En üst sıralarda yer alan sayfaların konuyla alakalı terimleri nasıl kullandığını görmenizi sağlar.
  • En iyi organik sonuçların başlık yapısını anlamanızı sağlar.
  • Harika başlık etiketleri ve meta açıklamalar oluşturma fırsatları sunar.

Özelliklere hakim olduğumuza göre, en iyi içeriği oluşturmak için bunları kullanmaya başlayabiliriz.

Thruuu’ya başlamak için bir hesap oluşturun. Denemek seçeneğinde otomatik olarak on ücretsiz kredi alacaksınız.

Şimdi bu aracı size hazırlamış olduğum video ile anlatmak istiyorum:

Not: Videoyu 4K olarak yükledim. Videoyu oynatmaya başlattıktan sonra kaliteyi 2K ya da 4K olarak değiştirmeniz daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Yorumlarınızı bekliyorum, bu beni çok mutlu eder.

Ayhan KARAMAN

Profesyonel SEO Eğitmeni ve SEO Aşığı. :) 1 YouTube 3 Webrazzi Ödülü. Ne demiş Albert Einstein: “Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir.”

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Ayhan hocanın “Thruuu” aracını anlattığı video gerçekten etkileyici olmuş .SEO ve dijital pazarlama çalışmaları için son derece faydalı bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Dinamik olarak sürekli değişen ve inanılmaz ivme kazanmış olan teknoloji ile birlikte bu araçların bize anlatılması çok kıymetli. Kaleminize ve emeğinize sağlık.

  2. Gayet kullanışlı bir araç hocam. Ama manuel taramanın tadı da bir başka oluyor ???? emeğinize sağlık. ????

  3. Özellikle grafik ya da resim olarak tüm veriyi karşısında bir sayfa da görmek isteyenler için harika bir uygulama olmuş. Dışarı aktarma seçeneği de bize baya zaman kazandırıyor. Aslında müşterilere hazırlanan analiz kısmında da bize yardımcı olacağını düşünüyorum. Dışarı aktarma şekli olarak PDF formatında Semrush programının analizi gibi her bir parametreyi tek bir PDF dosyasında analiz raporu olarak gösterdiği format da hiç fena olmazdı. Harika bir içerik olmuş. Ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba