fbpx
Dijital PazarlamaSosyal Medya

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal Medya hayatımıza giriş yapalı çok uzun zaman olmadı. Buna rağmen bir çoğumuzun hemen hemen her sosyal platformda bir hesabı bulunmakta. Hatta bir hesap değil birden fazla hesabı olan kişiler ya da firmalar da mevcut. Doğal olarak bunların yönetimi de bir hayli zor olmakta. Tek tek hesaplara giriş yap, ayrı ayrı kontrol et. Tabiri caizse işkence olarak adlandırabiliriz. Bu durumu tespit eden bir çok yazılımcı sosyal hesaplarımızı kontrol edebilmemiz için çeşitli yazılımlar ürettiler. Bu yazılımların kimi hem mobil hem masaüstü kimileri sadece tek bir platformu desteklemektedir. Şimdi siz değerli okurlarım için araştırmasını yaptığım en iyi sosyal medya yönetim araçları hakkında bilgiler aktaracağım.

sosyal-medya-yonetim-araclari

HootSuite

hootsuite

Bana kalırsa bu sektörde kullanılan uygulamalar arasında en kullanışlı olanı HootSuite. Amerika ve Avrupa’da en çok kullanılan sosyal medya yönetim aracıdır. Ülkemizde yeni yeni popüler olan ve kullanılmaya başlanan HootSuite ile aynı anda bir çok sosyal hesabınızı kontrol edebiliyorsunuz. Bu özellik uzmanlar için harika bir olay. Düşünsenize bir paylaşımı tüm hesaplarınızda ayrı ayrı yapmaktansa bir kontrol paneli üzerinden tek seferde yapabildiğinizi. Kulağa ne hoş geliyor değil mi? İşte bu olay bu tür yönetim araçlarıyla mümkün. Bu tür yazılımlar ile zamandan tasarruf yapabilir süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz. Yazılıma ulaşmak için http://www.hootsuite.com/ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SpredFast

spredfast

Bir çok platform hem bireysel hemde kurumsal hesaplara destek verirler. Spredfast ise sadece kurumsal firmalara yönelik kullanım arayüzüne sahiptir. En büyük avantajı sosyal medya kampanyalarınızı karşılaştırabileceğiniz benchmark özelliğinin bulunmasıdır. Bunun yanı sıra mevcut kampanyalarınızı piyasada yer alan rakip kampanyalarla kıyaslayabileceğiniz özelliklerde yer almaktadır. Kullanıcı arayüzünün basit ve görsel konuda gelişmiş olmasından dolayı kullanıcılarını cezbediyor.

Buffer

Bu uygulama twitter, linkedin ve facebook hesaplarınızla senkronize olarak çalışabiliyor. Buffer ile paylaşımlarınızı, tweetlerinizi dilediğiniz zaman aracılığında gönderebilirsiniz. Yani zamanlama özelliği ile istediğinzi tarih ve saatte paylaşım yapabilirsiniz. Bu özellik kurumsal firmalar için vazgeçilmezdir. Bu sebeple bufferapp da daha çok kurumlar için hazırlanmış bir yazılım diyebiliriz. Yine çoğu yazılım gibi postalanan içeriklerimizin analizini bizlere sunabiliyor. Yani kaç kez görüntülendi, kaç defa tıklandı gibi…

Yukarıda paylaştığımız yönetim araçlarının dışında kullanabileceğiniz bir çok platform vardır. Bunlar da aşağıdaki gibidir;

  • socialoomph.com
  • sproutsocial.com
  • crowdbooster.com
  • socialflow.com
  • socialbro.com
  • nimble.com

Hepsi birbirinden özel hepsi çok kullanışlı yazılımlardır.

Bahsetmiş olduğumuz konuda dijital pazarlama sektörünün en önemli parçalarından biri olan sosyal medyayı yönetebileceğiniz araçlar hakkında bilgiler aktardık. Umarız faydalı olabilmişizdir.

6 Yorum

  1. Sitenizde eklenti yada modül olursa paylaşttınız yazılar direk olarak sosyal medyalarınızdada yayınlanıyor ben öyle yapıyorum ayrıca girmiyorum.

  2. gercekten cok güzel bir paylasım olmuş. faydalanabilcegimiz sosyal medya aracları ve bunların etkileri üzerinde gerekli ve özenli açıklamalar paylaşmıssınız. kaleminiz dert görmesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba