Ana Sayfa / SEO / Google Mobil Dostu Siteleri Sıralamada Üst Sıralara Çıkarıyor

Google Mobil Dostu Siteleri Sıralamada Üst Sıralara Çıkarıyor

Google geçtiğimiz aylarda mobil dostu siteleri yakından ilgilendiren bir algoritma güncellemesi gerçekleştirmişti. Bu algoritma güncellemesi kullanıcıların talep ettiği bilgileri en alakalı biçimde sunan ve bunu mobil dostu yöntemlerle sağlayan siteleri ön plana çıkaracak bir yenilikti.

Nitekim birçok kişi bu algoritmaya çoktan hazırdı ama hazır olmayanlar ise arama sonuçlarında gerilere doğru yönelmeye başladı. Bunun nedeni Google’ın sıralama sinyalleri arasında mobil dostu olmaya daha fazla önem vermesiydi.

google-mobil-siteleri-siralamalarda-ust-siralara-cikariyor

Mobil Algoritmaya Nasıl Uyum Sağlanır?

Eğer henüz Google tarafından sunulan mobil algoritma için gerekli düzenlemeleri yapmadıysanız bu konuda atabileceğiniz bazı önemli adımlar bulunmaktadır. Aşağıdaki maddeleri dikkate alarak sitenizi Google’ın istediği gibi mobil uyumlu hale dönüştürebilirsiniz.

Mobil kullanıcılar yıllardır detaylı olarak takip edilen kullanıcı gruplarıydı. Arama sonuçları artık büyük ölçüde mobil yöne doğru kaymaktadır. Bu nedenle sitelerin mobil dostu olma ihtiyacı her geçen gün artış göstermektedir. Google, dünyanın en büyük arama motorlarından birisi olarak kullanıcıların bu talebine cevap verebilecek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek siteleri sonuçlarda biraz daha ön plana çıkarmayı uygun gördü. Yapmanız gereken sitenizin tasarımını mobil dostu hale dönüştürmek ve sitenizin sahip olacağı mobil trafiği yükseltmektir.

Mutlaka Okumalısın

seo kontrol listesi

32 Maddelik Kapsamlı SEO Kontrol Listesi

Adım adım ilerleme yapabileceğiniz kapsamlı bir SEO kontrol listesi arıyorsanız bu rehberden oldukça hoşlanacaksınız. Bu …

7 Yorumlar

  1. Paylaşımlarımızı çok yakından takip ediyorum, vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

  2. Sanırım artık bilgisayar kullanıcılarının azaldığı fakat mobil cihazların daha çok tercih edildiği bir teknolojiye doğru ilerliyoruz ve google de bunun farkında.

  3. Googlenin bu algoritma dışına çıkıp hatta çalışmayan siteleri sıralama atlattığına çok defa şahit oldum.

  4. Siteler artık mobil uyumlu olmak zorunda. Her an elimizde artık telefonlar.

  5. Artık bilgisayarların yerini yavaş yavaş telefonlar almaya başladı bundan dolayıda google telefonlara yönelmiş gibi görünüyor ki zaten kullanıcıların çoğu android işletim ssitemi kullandığı için takip etmeside zor değildir

  6. 2016 yılı itibariyle kesinlikle amacına ulaşmaya çalışan her sitenin mobil uyumlu hale gelmesi gerekiyor. Google’ın bununla ilgili ciddi yaptırımlar uygulayacağını düşünüyorum.

    Google mobil kullanıcılarının çok büyük bir potansiyel taşıdığının fazlasıyla farkında.

  7. Konu çok yararlı teşekkürler fakat sitemizi google mobil uyumlu nasıl yaparız diye bir makale hazırsanız bizim için çok yararlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir