fbpx

E-Ticaret Eğitimi

Çevrimiçi E-Ticaret eğitim içeriği, bir e-ticaret girişiminin başarıya ulaşması için hazırlanmıştır. E-Ticarette başarılı olmak için gereken beceriler pazarlama, muhasebe, finans, strateji, fiyatlandırma ve analitiği içermektedir. Eğitim içeriği bu bilinçle hazırlanmıştır.

E-Ticaret mağazanızı oluşturduktan sonra ihtiyacınız olan en önemli kanal Dijital pazarlama. Bu kanal kitleleri bir e-ticaret sitesine çekmek için çok önemlidir. Buna sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması, e-posta pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, Facebook ve Instagram reklamları, LinkedIn reklamları, satış ortaklığı pazarlaması, influencer pazarlama, viralite ve daha fazlası dahildir. Bu işin temel ilkelerini anlamak e-ticaret işinizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

E-Ticaret işinizin başarılı olmasına yardımcı olabilecek diğer beceriler arasında tasarım ve programlama becerileri bulunur. İyi tasarlanmış bir web sitesi veya mobil uygulama, bir kullanıcının sizden satın alma olasılığını artırmaya yardımcı olacaktır. Html becerilerini öğrenmek, bir web sitesinin görünümünü kodlarla değiştirecek tecrübeye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

E-Ticaret Eğitimi İçeriği

 • E-Ticaretle İlgili Temel Bilgiler: Başarılı Bir Online İşe Nasıl Başlanır?

Giriş (Nereden Başlamalıyım?)

Tüm temel bilgileri inceleyeceğimiz ve pazarlanabilir ürünleri nasıl belirleyeceğimiz ya da mevcut ürünlerinizi inceleyeceğimiz, bir mağaza oluşturmak için ihtiyaçlarımızı belirleyeceğimiz ve satışları artırmak için başarılı bir pazarlama stratejisi oluşturma konularını keşfedeceğiniz ilk oturum. Bu oturum bir başlangıçtır ve sektörünüzü analiz etme, e-ticaret yazılımı tercihi ve adım adım başlama hazırlıklarını kapar.
 • Marka (Marka Bulma ve Konumlandırma Süreci)
 • E-Ticaret Yazılımı Seçerken Dikkate Edilmesi Gerekenler (Hangi Yazılımı Tercih Etmeliyim?)

Site Kurulumu

Alt yapı tercihinden sonra web sitenizin kurulum süreci birlikte gerçekleştirilecektir. Bu süreçte ihtiyacınız olan tasarımsal destek ise tarafımızca verilecektir. Tasarım desteği sitenin Ana Sayfası ve kategorileri için ihtiyaç duyulan grafik tasarımını kapsar.
 • E-Ticaret Hukuku (Kişisel Verilerin Korunması, Marka, Patent ve Telif Hakları, İzinli Pazarlama)
 • Ödeme Sistemleri (Payu, Iyzico, Sanal Pos, Kapıda Ödeme vb…)
 • Entegrasyonlar (Pazar Yerleri, XML, Kargo, Dijital Entegrasyonlar vb…)

Ürün, Kategori ve Kampanya Yönetimi

Ürün yüklerken, kategori ve kampanya oluştururken dikkat etmeniz gerekenler. Ürünleri, kategorileri ve kampanyaları hem arama motorları hem de kullanıcılar için en iyi hale getirme taktikleri.
 • Muhasebe Süreçleri (E-Fatura ve Muhasebe Yazılımları Tercihi)
 • Rakip Analizi (Ürün, Fiyat, Web Site ve Yatırım Yapılan Kanalların Analizi)
 • Pazarlama (Pazaralama Stratejisinin Oluşturulması ve Dijital Pazarlama Kanallarını Kullarak Müşteri Kazanma Süreci)

Dijital Pazarlama ile Performans Artışı

SEO, Google Reklamcılığı, Sosyal Medya Reklamcılığı ve Hesap Yönetimi, Influencer Anlaşmaları, İçerik Pazarlaması ve Daha fazlasının detaylı ve uygulamalı olarak gerçekleşeceği bu süreç e-ticaret girişiminizi harekete geçirecek aşamaları içermektedir.

Daha Fazlası

Eğitim içeriğinde yer almayan fakat özel olarak sektöre göre şekillenebilecek ihtiyaçlarınıza da çözüm üretiyoruz. Örneğin gizlilik sözleşmesinin yapılandırılması, kargo firmasıyla anlaşma sürecinde ihtiyacınız olan desteğin verilmesi, kampanya ve stratejilerin geliştirilmesi aşamasında fikir üretilmesi vb… konular.

Sık Sorulan Sorular

Eğitim Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Eğitim birebir ve uygulamalı olarak gerçekleşmektedir. E-Ticaret sürecine temel adımdan başlanmakta ve performans artışı gözlemlene kadar devam etmektedir. Eğitim tamamlandıktan sonra da dilediğiniz zaman destek verilmektedir.

Eğitim Ne Kadar Sürüyor?

Toplam olarak en az 16 oturum ders almaktasınız. Ortalama süre kişiye göre değişkenlik göstermektedir. En az 2 ay boyunca eğitim sürecinde olacağınızı bilmenizi isterim.

Neden Sizi Tercih Etmeliyim?

Öncelikle yaklaşıl 7 yıldır E-Ticaret girişimlerini başlangıcından performans artış süresine kadar destekleyen, projenin kuruluş aşamasından itibaren başında olan uzmanlarla bu eğitimi alacağınızı bilmenizi isterim. Her biri alanında uzman eğitmenlerin sizlere sitenizin üzerinden uygulamalı olarak destek vereceği bir eğitim programı bu. Her video kayıt altında, ne zaman isterseniz de destek talep edebileceğiniz bir süreç. Yani bu iş ya başarıya ulaşacak ya ulaşacak.

Online E-Ticaret Eğitimini Kimler Almalı

 • E-Ticaret girişimini emin adımlarla başarıya ulaştırmak isteyenler.
 • Ömür boyu güncellemelerden haberdar olmak, destek almak isteyenler.
 • Zamandan tasarruf etmek, yeni çalışanları veya ekibinin yeni üyelerini kolayca eğitmek isteyenler.
 • Uygulamalı ve gerçek zamanlı öğrenmek isteyenler.

Bu Eğitimi Kimler Almamalı

 • Deneme yanılma yoluyla öğrenmeye vakti olanlar.
 • E-Ticaret sektöründe gerçekleşen değişikliklere kendi başına ayak uydurabilecek kişiler.
 • Bu işin dijital pazarlamaya yatırım yapıp gerçekleşeceğine inanmayan kişiler.
 • Bu işleri bildiğini düşünenler.
Ayhan KARAMAN ile İletişim Kur

Sadece 24 Saat İçerisinde Cevap Vereceğimden Hiç Şüpheniz Olmasın :)

Merhaba