fbpx
SEO

SEO Haberleri: 300 Karakterden Oluşan Meta Açıklamalar

Google arama motoru şu an bazı arama sonuçlarında 300 karakterden oluşan açıklamalara yer veriyor. Normalde meta açıklamalar 155-160 karakter ile sınırlıydı. Bu konuyla alakalı Google tarafından resmi bir açıklama yok fakat yakın zaman da yapılacaktır diye düşünüyorum.

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi Google arama motorunda gerçekleştirilmiş “seo nasıl yapılır” sorgusunun arama sonuç sayfası yer alıyor. Burada açıklama bölümünün 300 karakter olarak dikkate alındığı görüyoruz.

Şu an için bu süreci detaylı olarak araştırmaya devam ediyorum. Kısa sürede çok detaylı olarak içerik hazırlayacağımdan hiç şüpheniz olmasın. Mutlaka ama mutlaka aşağıda sizler için bağlantısını paylaştığım içerikleri inceleyiniz.

SEO Nedir? >> ayhankaraman.com/seo-nedir

SEO Nasıl Yapılır? >> https://www.ayhankaraman.com/seo-nasil-yapilir/

10 Yorum

  1. Bilgilendirme için teşekkkür ederim seo konusunda bilgim azdı sayenizde baya birşey öğrendim
    öğrendiklerimi uygulamadan önce seo puanim %60 dı şimdi %85 oldu teşekkürler

  2. 300 kelime degil ama yanlis hatirlamiyorsam ilk yillarda arama kelimeleri 250 kelime ile baslamisti..daha sonra bu sayilar cesitli arama motorlarina gore fazla kabul edildi..ilk sitelerimizde cokca kelimeler yazardik

    1. Google artık yapılan aramaya göre içeriğinizden çekiyor meta açıklamaları. Yani en doğru meta açıklamayı vermeye odaklanıyor. O nedenle siz 160 karakter kuralına uygun yapılandırın ve içeriğe odaklanın :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba