Ana Sayfa / Hakkımda

Hakkımda

1985 Samsun Doğumluyum. Ailemle birlikte SAMSUN’da yaşamaya devam ediyorum. Aktif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde de bulunuyorum.

Meslek hayatım boyunca Turkcell, Nokia, Koç Holding ve sektörün lider e-ticaret markalarında çalıştım. Büyük yapıların, kurumsal şirketlerin içinde edindiğim tecrübelerin iş hayatım boyunca aldığım çoğu kararda etkisi olmuştur.

En önemli kararlarım arasında Site Destek (Dijital Pazarlama Danışmanlık Ajansı) markasıyla başladığımız danışmanlık hizmetini kurmam vardır. İnsanlar size ne yapamayacağınızı söyler dururlar ama gerçekten neyi yapıp neyi yapamayacağınızı en iyi siz bilirsiniz. Her girişimimde bana da yapamayacağımı söyleyenler oldu. Yanlış yaptığımı dikte edenler oldu ancak bunların geçerliliği tamamen sizin neyi isteyip neyi istemediğinize bağlı.

Son çalıştığım şirkette 2 yılı aşkın dijital pazarlama departmanını yönettim. Bu süre zarfında ikinci plana attığım kendi girişimim sitedestek.com’u hak etmediği kadar yalnız bıraktığımı farkettim. Bazen gün içinde yaptığınız hataları farketmezsiniz, ancak akşam olduğunda yalnız kaldığınızda aklınız başınıza gelir. Benim de aklımın başıma gelmesi yani akşam olup sakin kafayla düşünmem 2 yıl sonra oldu. Şimdi sadece kendi işlerime odaklanıyorum.

sitedestek.com’da verdiğimiz hizmetler şunlardır; SEO, dijital pazarlama danışmanlığı, e-ticarette satış performansı geliştirme, içerik pazarlaması, SEM, sosyal medya hesap yönetimi ve reklamcılığı, online itibar yönetimi.

Son zamanlarda gelen teklifler üzerine bazı vakıf üniversitelerinde eğitimler ve sertifika programları planlamaktayız. Üniversite öğrencilerine faydalı olabilmenin hazzını hiçbir işimde almadığımı belirtmek isterim.

Ajansıma ait partnerlik rozeti’de aşağıdaki gibidir;

Benimle iletişim kurmak isterseniz [email protected] mail adresini, 0542 461 64 61 ya da 0850 303 99 90 numaralı telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

23 Yorumlar

 1. Bugün “SEO” kelimesinde 1. sıraya yükseldiğinizi gördüm. Uzun zamandır takip ettiğim ve başarınız ile kıvanç duyduğum bir kişisiniz. Ayrıca benim gibi sizinde Samsunlu olmanız ayrı bir gurur kaynağı. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 2. bir insan seo kelimesinde 1. sayfada uzun süredir duruyorsa, o işi bilen kişidir.

 3. Sizi bir süredir takip ediyorum. Makaleleriniz çok yararlı. Zaten sonuç odaklı baktığımızda, arama motorlarında bulunduğunuz konum kalitenizi gösteriyor Başarılarınızın devamını dilerim.

 4. Seo kelimesinde hala 1 numara 🙂 26 Mart 2018 çok şaşkınım 🙂

 5. Ayhan hoca candır. gerisi yalandır. Karşılık beklemeden de yardım severliği zaten ayrı bir güzellik. Ülkemde bu tür güzel insanları görmek gerçekten gurur verici.

  Yolun da bahtında açık olsun ayhan hocam

 6. 2012’den beri SEO sektöründe sürekli kendimi geliştirmeye ve her siteyi araştırmaya ve de takip etmeye çalışıyorum.
  Çay bardağının içine suyu doldurup baktığınızda arka taraf nasıl görünüyorsa Türkiye’deki En İyi SEO’cu olan Sn. Ayhan Karaman’dan daha şeffafını görmedim.
  Başarılar

 7. kaliteli içerik üreten nadir kişilerdendiir ayhan karaman 🙂

 8. Benim için önemli olan ilgili anahtar kelimede en başta olmaktır. Ayhan hocam bunu başardınız. Makalelerinize kaliteli demek hakaret olur gerçekten kalitenin ötesinde bir emek ve profesyonelliğin göstergesi mevcut. Bu durumda sizleri gerçekten takip edilebilir bir elin parmağını geçmeyecek sayıda kişi haline getiriyor. Teşekkür ederim emekleriniz için.

 9. Sizin sayenizde ücret odemeden kendi şehrimde ilk sıradayım.:)

 10. Sitem sadece kendi isminde örnek; karaman.com yazınca index of hatası alıyorduk. Uzun süre kendimiz birşeyler yapmaya çalıştık ve araştırdık fakat başarısız olduk. Seneler önceden takip ettiğim Ayhan beye danışmak istedik ve bize ücretsiz olarak yardım etmeyi teklif etti. Çoğu seo danışmanı tamamen ücret odaklı çalışırken Ayhan beyin bize ücretsiz yardım etmesi hem sorunumuzu düzeltmesi hem de gönlümüzü fetih etmesine yardımcı oldu. Uzun zamandır seo gibi en fazla rekabeti olan bir kelimede ilk sayfada zirvede olması zaten çalışma alanındaki kalitesini fazlası ile ortaya koymuştur. 1998’de kurulmuş olan sitemiz ve biz size sonuna kadar kefiliz. ALLAH yolunuzu açık etsin.

 11. Ayhan Bey gercekten cok popıler bır oldugunuzu bılın ıstedım camia da bır numarasınız basarılarınızın devamını dilerim, bılgılendırıcı paylasımlarınız ıcınde cok teşekkür ederim hoscakalın.

 12. İşlerinizden gayet başarılısınız, bazen birinci sırada bazen üçüncü. Çokda önemli değil, önemli olan ne biliyor musunuz, size her sorulan soruya, eleştiriye cevap veriyorsunuz. Egosuz insanlarla çalışmak artık günümüzde çok kıymetli ve sizde ego ve kibir yok. Yoksa işinizde başarılı olduğunuz zaten aşikar. Önemli olan insani ilişkilerinizde başarılı olmanız ki sizi kişisel olarak tanımıyoruz ama iletişiminizden paylaşımlarınızdan insanlık sıralamasında yukarlarda olmanız çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.

 13. Her zaman takdir ettiğim bir karaktersiniz. Çevrenize faydalı olma bilinciniz ayrıca takdire şayan. Herşey için teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerm.

 14. Yaptığı işi severek ve insanlara ücretsiz destek veren bir insandır Ayhan Karaman.

 15. Ayhan Bey. Birçok kurumsal firmada ve kendi şirketlerimde Pazarlama ve satış departmanlarında bulundum. Yönettim. Fakat bu işin SEO ile olduğunu fark etmem çok uzun bir süre almadı. Başarılarınızı takdir ediyorum. Yeni takip etmeye başlamış olsamda sizi. başarılarınızın devamını şiddetle dilerim. SEO ya biraz daha ağırlık diyorum. Pazarlamanın kalbi yeni sistemde SEO sizin gibi başarılı bir insanla hemşehri olmaktanda kıvanç duydum.

 16. Bir meslektaşın olarak sürekli olarak siteni ve yazılarını takip ediyorum. Senin gibi iyi ve bilgili insanlara ihtiyacımız var. Sağol, varol.
  Yeşil SEO’dan Aydın

 17. Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay olsa da nitelik bilgiye ulaşmak kolay olmuyor. Bir çok yabancı SEO uzmanını takip ediyorum. Bilgiyi yalın hali ile paylaşıyorlar. Paylaşılan bilgiyi hedefe yönelik kullanma kısmı ise o bilgiyi projelere uygulamaktan geçiyor. Yerli SEO uzmanları arasında bu minvalde yayın yapıyorsun. Bu yayınlar ve uyguladığın tekniklerle SEO kelimesinde hakettiğin yerdesin. Bu yüzden gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca bilgi paylaştıkça çoğalır sözünü yaşatan insanlardan biri olduğun için teşekkür ederim.

  • Çok teşekkür ederim Rıdvan Bey. Bu tür yorumlar almak daha mutlu yazmama sebep oluyor. Tekrar teşekkür ederim. Saygılarımı sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir