Ana Sayfa / Backlink / Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Özel Siteler

Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Özel Siteler

Kaliteli backlink alabileceğiniz özel siteler siz değerli okurlarımız için bu yazımızda detaylandırılarak anlatılacaktır. Öncelikle kaynaklara geçmeden bu terimin ne olduğuyla alakalı bilgi vermek istiyorum. Gerçi bir önceki makalemde backlink nedir konusuna değinsem de tekrardan kısa bir bilgi aktarmakta fayda var.

Backlink, bir sitenin farklı kaynaklar yani sitelerden almış olduğu her türlü bağlantıya verilen isimdir. Bunun başka bir açıklaması yok alınan bağlantılar size dış kaynak olarak geri döner. Arama motorları bu tür olayları çok sever. Hemen örneklendirmek istiyorum. Bir iş başvurusunda bulunacak kişinin referanslarının kuvvetli olması gibi bir olaydır bu. Refleriniz kuvvetli ise işe alınma şansınız oldukça yüksektir. Ya referanslar kötü ve itibarsız kişilerse. İşte o noktada kaybedersiniz. Bu arama motorları içinde böyle. Arama motorları gelen bağlantının otoritesine ve kalitesine bakar. Yüksek kalitede bağlantısı olan siteleri çok iyi konumlarla ödüllendirebilir. Bir de bahsetmek istediğim konulardan en önemlisi de kalıcılık. Kalıcı olmayan bağlantılardan hiçbir şey beklemeyin. Bugün var olup yarın olmayan bağlantılar sitenizi riske atacaktır.

Şimdi siz değerli okurlarımıza özel olarak hazırladığımız kaynaklar hakkında bilgiler aktarmak istiyorum. Kaynakları tek tek ele aldık ve kısa açıklamalar ile detaylandırdık. İşte size fayda sağlayacak özel siteler;

scoop.it

scoop-it

Web sayfanızdan verileri rss aracılığıyla çekip size özel oluşturduğu profil sayfasında otomatik olarak yayınlayan bir web sitesi. Pagerank değeri 7 olan bu sitenin alexa oranlarıda gayet iyi. Her ne kadar yabancı kaynaklı bir servis olsa da arama motorlarının gözünde otoriter bir konuma sahiptir. Ben kendim için bir profil oluşturdum. İncelemek isterseniz http://www.scoop.it/t/ayhankaraman bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

slideshare.net

slideshare

PDF dökümanlar ekleyebileceğimiz, paylaşabileceğimiz bir hizmet sitesi. Burada ister profilimizden ister pdf olarak eklediğimiz dökümanların içerisinden web sayfamıza bağlantı verebiliriz. Eklemiş olduğumu dosyaların sitemizle alakalı konulardan oluşması nitelikli ve doğal bağlantı açısından çok önemli. Aksi taktirde faydasını göremeyeceğimizi düşünmekteyim. Ben örnek bir profil oluşturdum. İncelemek için http://www.slideshare.net/ayhankaraman bağlantısını kullanabilirsiniz.

linkedin.com

linkedin

Bu siteyi duymayanımız yoktur sanırım. Profesyonel iş ağı olarak adlandırabiliriz. Bu site aracılığıyla oluşturacağınız profesyonel profilinizden kişisel web sitenize, blog sayfanıza ve şirket sitenize bağlantı çıkışı yapabilirsiniz. Bunun haricinde sürekli paylaşım yapabileceğiniz özel alanda da istemiş olduğunuz sayfalarınızı ya da bağlantılarınızı paylaşarak doğal bağlantı hanenize bir kaynak daha eklemiş olursunuz.

wordpress.com

wordpress

Çoğu webmaster, site sahibi ya da blog sahibi bu servis aracılığıyla kendine yeni bir sayfa oluşturabilmekte. WordPress firmasının oluşturduğu bu hizmet ile bu yazılıma sahip web sayfaları oluşturabilirsiniz. Google’nin bu yazılımı çok sevdiğini net olarak paylaşabilirim. Bu servis aracılığıyla site oluşturacak kişilere önemli bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu tarz blog sağlayıcılarından sayfa oluştururken kesinlikle web sayfanıza hemen bağlantı vermeyiniz. Bu fayda değil zarar getirir. Daha hiç paylaşım yapılmamış, arama motorlarının gözünde bir değeri olmayan siteden backlink almak sitenizin sonunu getirebilir. Yapmanız gereken bu tarz platformlarda oluşturmuş olduğunuz siteleri özgün içeriklerle beslemektir. Belli bir süre sonra kendi sayfalarınıza bağlantı verebilirsiniz.

plus.google.com

google-plus

Gelelim google’nin sosyal paylaşım platformuna. Bu ağ aracılığıyla oluşturduğunuz profil sayfası ve hakkımda sayfasından bağlantılar alabilirsiniz. Özellikle hakkımda sayfasına ekleyeceğiniz uzun içeriğe sahip yazılardan almış olduğunuz bağlantının önemi çok yüksektir. Ciddi oranda faydasının olduğunu gözlemlemiş bulunmaktayım. Bu tür dış kaynakların yanı sıra eklemiş olduğunuz paylaşımlar da web sayfanızın otoritesini artıracaktır. Bana özel google plus sayfasını https://plus.google.com/+AyhanKARAMAN/ bağlantısı aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

pinterest.com

pinterest

Fotoğraf paylaşarak bağlantı elde edebileceğimiz platformlar arasında en popüler olanı diyebiliriz. Bunu aslında biz değil google söylüyor. Alexa oranı oldukça iyi, pagerank değeri ise mükemmel. Hem profilinizden hem de eklemiş olduğunuz resimlerden backlink elde edebiliyorsunuz. Önemli olan nokta eklenilen yani pinlemiş olduğunuz resimlerin açıklamasında sektörünüz ile alakalı hastag kullanmanızdır. Bu sayede etkileşim artacak faydası daha da çok olacaktır. Mesela benim pinterest aracılığıyla yapmış olduğum paylaşımlara http://www.pinterest.com/karamanayhan/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

flickr.com

flickr

Fotoğraf paylaşım platformları arasında popüler olan bir servis daha. Yahoo arama motorunun öncülüğünde kurulmuş olan bir servis. Bir çok profesyonel buraya fotoğraf yükleme işlemi yapmaktadır. Bizi ilgilendiren kısım ise eklemiş olduğumuz resimlerin açıklama kısmına web sayfamızın bağlantısını ekleyebiliyor olmamızdır. Bu sitenin profil sayfasından da link alabilirsiniz. Örnek olması açısından profil sayfama https://www.flickr.com/people/karamanayhan/ fotoğraf paylaşım sayfama https://www.flickr.com/photos/karamanayhan/ bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

youtube.com

youtube

Video paylaşımı yaparak ve kanal oluşturarak dış kaynak elde edebilirsiniz. Eklediğiniz videoların açıklama kısmına, oluşturduğunuz profilin bağlantı ekleme kısmına bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz videoların sizin sektörünüzle alakalı konulardan oluşması oldukça önemli. Bir müslüm gürses videosunun altına bebek arabası linkini eklemek ne kadar doğru olur sizce? Ben örnek bir profil olarak kendi bağlantımı paylaşmak istiyorum. YouTube kanalıma http://www.youtube.com/user/yhnkaraman linkinden ulaşabilirsiniz.

vimeo.com

vimeo

Gelelim vimeo video paylaşım platformuna. Bu sitede YouTube gibi video paylaşımı yaparak bağlantı edinebileceğiniz sitelerden herhangi biri. Pagerank ve alexa değerlerine bakılırsa kesinlikle link almamız gereken bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Bu siteden nasıl bağlantı almanız gerektiğini oluşturmuş olduğum profili inceleyerek öğrenebilirsiniz. https://vimeo.com/karamanayhan linkinde yer alan sayfamı örnek alabilirsiniz.

delicious.com

delicious

Sosyal imleme sitesi olarak adlandırabiliriz. Web sayfamızda yer alan içerikleri, diğer kaynaklarda paylaştığımız müzik ve video bağlantılarını paylaşabileceğimiz bir sosyal ağdır. Google veri merkezi iş ortağı olduğundan dolayı ciddi oranda etkisi olmaktadır. Yani google buradan gelen bağlantıları çok önemsemektedir. Bu sayfadan profil oluşturarak paylaşımlarınıza hemen başlamanızı şiddetle önermekteyim. Benim profilimi örnek alabilirsinmiz. https://delicious.com/ayhankaraman

twitter.com

twitter

Kuşkusuz kullanmayan site sahibi yoktur. Hem kişisel hem de sitemizin adına özel birer hesabımızın olduğunu düşünüyorum. Aslında bu tür platformlarda yapılan paylaşımların trafik alması çok önemli. Bizdeki mantık ise trafik almasak da bağlantımız olsun bize yeter. Tabi ki faydası olur ama ziyaretçinin geldiği etkiyi yaratmayacaktır. Google arama motorunun gözünde çok değerli konumlarda yer alan bu siteden kesinlikle link almalısınız. Bu yazıyı okuyup da beni takip etmemekte olmaz sanırım. Karşılık olarak sizi takip edeceğimi de bilmenizi isterim. https://twitter.com/yhnkaraman

facebook.com

facebook

Sitelerimiz için, kişisel sayfalarımız için facebook sayfalarımız var mı? Yoksa hemen kurunuz ve arkadaşlarınızı davet ediniz. Takipçi sayınızı artırdıktan sonra paylaşım yaparak kitlelere içeriklerinizi bu sosyal ağ aracılığıyla paylaşarak duyurabilirsiniz. Twitter gibi buda google gözünde çok değerli bir konumdadır. Buradan sitenize gelecek trafikler çok değerlidir. Kelime bazlı yükselme konusunda ciddi oranda etkisi olduğu gözlemlenmiştir.

blogger.com

blogger

Google’nin ücretsiz blog sağlayıcı olan blogspot ile web sayfalarımızı destekleyecek yan (paravan) bloglar oluşturabiliriz. Bu blog sitelerini geliştirerek web sayfalarımıza doğal, nitelikli ve kalıcı backlink sağlayarak bir çok kriterde etkisini gözlemleyebiliriz. Bu platform oldukça faydalı olmakla birlikte google veri merkezi iş ortakları arasındadır.

tumblr.com

tumblr

WordPress ve Blogger tarzı bir platform daha. Burada genellikle insanlar ilginç paylaşımlar yaparak dikkat çekmek isterler. Biz onlardan değiliz. Bizler web sayfamız için burada içerik hazırlar, paylaşır ve link ekleriz. Bize fayda göstermesi için mücadele ederiz. Yine karşılıklı takipleşebileceğimiz bir platform http://yhnkaraman.tumblr.com/ bağlantısından beni takip edenleri karşılık olarak ekliyorum.

stumbleupon.com

StumbleUpon

Ben bu siteye hayran olanlar arasındayım. Ne zaman paylaşım yapsam en az 5 kişi o konumu okumaya başlıyor. Okurken hemen çıkmıyor ortalama ziyaretçi süremi artırıyorlar. Bu konuda benim profilimi örnek alabilirsiniz. http://www.stumbleupon.com/stumbler/karamanayhan beni takip edeni takip ederim. Bu tür dayanışmalar bizlerin web sitelerine katkıda bulunur. Birlikte birbirimizi geliştirecek, popüler kılacak adımlar atmış oluruz.

disqus.com

disqus

Web sayfalarımıza entegre olabilen yorum sistemidir. Eğer web sitemizde bu sistemi kullanıyorsak sadece bu platforma üye olan kişiler tarafından yorum alabiliyoruz. Aslında çok mantıklı bir sistem. Spam riskini ortadan kaldırıyor. PR ve alexa değeri iyi olduğundan dolayı paylaşmak istedim. Bağlantı almak için profil oluşturmanız yeterli.

quora.com

quora

Yine paravan blog oluşturabileceğiniz bir platform. Yalnız diğer sağlayıcılar gibi değil. Çok kolay ban yiyebiliyorsunuz. Hemen hesap açıp linkinizi eklemeye kalkmayın. Öncelikle hesabınızı ve blogunuzu oluşturun. Aradan bir iki gün geçtikten sonra içerik eklemeye başlayabilirsiniz. Bu sayede ilk izlenimden kurtulmuş olur sonrasında rahat rahat paylaşım yapabilirsiniz.

friendfeed.com

Sosyal imleme sitelerinden birisi daha. Bu siteye üye olduktan sonra hemen paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz. Oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Hatta arkadaş yani takipçi sayınızı artırarak etkisini daha da çok hissedebilirsiniz. Bu tür konulara önem verin ve mücadele edin. Buda benim profilim http://friendfeed.com/ayhankaraman

instagram.com

instagram

Son dönemlerde en popüler olan fotoğraf paylaşım platformu. Instagram denildiğinde orada duracaksın. 🙂 Bu siteden profil oluşturup bağlantı alabilirsiniz. Sitelerimiz için artısı bu. Ama ben sosyal medyaya çok önem veriyorum, firmamın, etkinliklerimin ve diğer her türlü aksiyonumun fotoğraflarını paylaşırım diyenlerdenseniz orası size kalmış. Paylaşın popüler olun.

Değerli okurlarımız bu yazımızda sizlere kaliteli backlink alabileceğiniz sosyal medya odaklı siteleri paylaştık. Umarız bu yazımız beğendiğiniz türde bir paylaşım olmuştur. Bu tür kaynaklar sitelerimiz için vazgeçilmez olmalıdır. Faydası kuşkusuz çok fazla olmakla beraber marka değerinizi artırmak için birebir ilaç olacak kaynaklardır. Durmayın, korkmayın ve sakın erinmeyin. Bu platformlara öyle ya da böyle üye olmalısınız. Sizin buna ihtiyacınız var.

Yukarıda yer alan ve benim profil bağlantılarımı paylaştığım her hesabımı takip eden arkadaşımı takip edeceğimi bilmenizi isterim. Bunun yanı sıra sağ tarafta yer alan e-posta aboneliği hizmetimize üye olan kişilere de özel backlink arşivini göndereceğimizi bilmenizi isterim.

Mutlaka Okumalısın

link oluşturma stratejileri

6 Adımda Başarılı Link Oluşturma Stratejisi

Linkler SEO için oldukça önemlidirler. Link oluşturma çalıştırmaları mantıksal SEO stratejinizin içerisinde yer almalıdır. En …

108 Yorumlar

 1. Eline koluna emeğine sağlık abi. Çok başarılı detaylı bi yazı olmuş yine.. Teşekkürler paylaşımın için..

 2. Gerçekten herkesin backlink nasıl alırım? Nereden alırım? sorularına yanıt verecek güzel bir makale. İçinde bildiklerimde var bilmediklerimde. Paylaşım için teşekkürler.

 3. Merhabalar Ayhan Bey,

  Profil backlink alabileceğim bir çok site de üyelilk oluşturdum nerdeyse bir ay oldu ama hala alexsa da görünmemektedir.

  Sorun ne olabilir sizce şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar..

 4. çok güzel bilgiler vermişsiniz, tüm sitelerde üyeliğimi oluşturuyorum

 5. Merhaba hocam yine her zamanki gibi bizim için çok iyi paylaşımlar yapmışsınız size çok teşekkür ediyorum.

  Biliyorsunuzki binlerce seo sitesi var ama siz vazgeçilmez tek alternatifsiniz.

 6. Ayhan bey, paylaşımınız için teşekkür ederim gerçekten yine çok yararlı bilgilerdi.

 7. Çok güzel siteler mevcut. Biraz sabır ve biraz inanç ile sağlam bir şekilde SEO yapılabilecek siteler mevcut.

 8. Sürekli takip ediyorum sizi, teşekkürler.

 9. sağolasın kardeşim hepsini çok güzel derlemişsin

 10. bu sitelerde açmış olduğumuz profillerin güncel tutulması backlink açısından ne kadar önemli?

 11. Abi süpersin yine eline sağlık..

 12. Kaynaklar için teşekkürler.

 13. Tüm bunların dışında, aktif olarak hizmet verdiğimiz sektörlerdeki rakip sitelerden de backlink sağlayabiliriz. Gerek yorum yaparak, gerek tanıtım yazısı alarak veya gerek link reklamı alarak. Sosyal medyada ise belirttiğiniz şekilde yükselebiliriz elbette.

 14. güzel bir makale olmuş sosyal medya’nın bazı yeni projelerinide görmüş olduk

 15. evet çok işime yaradı bu listeler bende arıyordum saolun 🙂

 16. Güzel makale hocam hepsini tek tek uygulayacağım çok teşekkürler.

 17. Bu liste harika oldu. Fakat şunu da belirteyim ki sizin siteniz de en az bu listedeki siteler kadar değerli gözümde.

 18. Benim işime çok yaradı. Dediklerinizi tek tek yapıyorum ve google da yükseliyorum.

 19. Emeğine sağlık hocam. Faydalı bir makale.

  Eğer zamanınız varsa daha fazla backlink sağlayabileceğimiz bir liste paylaşabilir misiniz ?

 20. Sitelerin hepsine web sitemi ekledim ve faydasını görmeye başladım. Konu için teşekkür ederim bedava ama en azından zararlı backlink değil.

 21. Ayhan hocam paylaşılan konulşar gerçekten çok önm taşıyan konular.Sonuçta bir sitenin her şeyisi baclınk ten geçmektedir.Sizde çok güzel şekilde değindiniz tşkler

 22. Backlink konusunda raştırma yapıyordum, bu liste çok faydalı olacak, teşekkürler.

 23. bu belirtmiş olduğunuz sitelerin pr değerleri çok yüksek ama bildiğim kadarıyla nofollow linkler bunların seo için ne kadar yararı var.

  • DoFollow ve NoFollow olayına takılı kalmayın. İkisinin de faydaları vardır. Hatta nofollow daha faydalıdır. Kimi uzmanlar hala dofollow faydalıdır diye iddia etsede aldırış etmeyin.

 24. Değerli backlink kaynaklarını bizlerle paylaştığınız için size en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum Ayhan bey.

 25. aslında o kadar çok site varki bunların hepsine eklemek çok zaman alır

 26. bü tür paylaşımların devamını bekliyoruz, bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler ayhan bey…

 27. Bu backlinklerin Faydasını ne kadar zamanda görürüz

 28. Faydalı siteler biraraya getirilmiş ve kısa açıklamalar yapılmış. Bir çoğunu kullanıyorum ama aralarında kullanmadıklarımda var. Etkisi söz konusu olunca etkisi varmı tam çözemedim. Ama muhakkak etkisi vardır. Tavsiye ederim.

 29. Yine başarılı bir paylaşım. Bazı arkadaşların aksine Ayhan hocamın tavsiyelerini gün gün uygulayarak kısa süre içerisinde hatırı sayılır yükselme elde ettim. Bir sonraki makaleniz için sabırsızlanıyorum. İyi çalışmalar.

 30. Paylaşım için teşekkürler. Çok iyi bir kaynak oldu benim için. Tüm sitelerim için ayrı ayrı üye olmam biraz zamanımı alacak 🙂 Ellerinize sağlık

 31. Üstat bilgiler için teşekkürler işime baya yaradı bu bilgiler

 32. disqus kendi web sitemde kullanmaktayım.Süper bir sistem hem temanıza uyarlarken bir sıkıntı çekmiyorsunuz.Hemde spam riskini ortadan kaldırıyor.

 33. Teşekkür ederim paylaşım içim. Gerçekten güzel siteler var aralarında umarım faydasını görürüm

  İyi çalışmalar dilerim

 34. Çok teşekkürler hocam güzel bilgiler.

 35. Güzel bilgiler emeğinize sağlık.

 36. Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Hepsini uygulamaya çalışacağım. Umarım faydasını ziyadesiyle görürüz.

 37. Güzel bi makale hepsinden link aldım Teşekkürler.

 38. Bilgi paylaşımı için çok teşekkürler, gerçekten çok faydalı.

 39. Çok teşekkürler, yararlı makale.

 40. Çok faydalı herkesin işine yarayacak bir bilgi emeğiniz için çok teşekürler..

 41. Bilgiler için çok teşekkür ederim kardeşim sağol.

 42. gerçekten emeğine eline koluna sağlık, çok guzel bir yazı olmuş

 43. Çoğuna üyelik yaptım bakalım ne zaman tanınacak.

 44. Emeginize saglik, cok basarili bir paylasim. Tesekkurler

 45. Hocam gene güzel bir yazı olmuş yazılarınızın devamını bekliyorum.

 46. com.tr gov.tr gibi sitelerden backlink almakta yararlıdır diye duymuştum.Çalışmada gayet bilgilendirici ve faydalı.Sağolasın hocam.

 47. Teşekkürler hocam işime yaradı..

 48. Ayhan Bey, çok faydalı bilgiler teşekkürler, gerçekten basit ama çok faydalı bilgiler. Google’da bu konuyu arıyordum ilk sırada siz çıktınız ve gerçekte çok faydalı oldu.

 49. Teşekkür ederim çok yararlı bilgiler var.

 50. Çok faydalı olmuş eline fikirlerine sağlık 🙂

 51. Altın değerinde bilgiler. Teşekkürler

 52. Çok iyi bir kaynak. Hemen denemeye başlıyorum 🙂

 53. benim gibi küçük caplı seo calışması yapmaya calısan bir insanın kolay anlayabilecegi sade ve ustaca bir dille yazılmış yazınızı cok etkili buldum tsk eder devamını beklediği belirtmek isterim

 54. Ayhan Bey Merhabalar;

  Hepsini tek tek yaptım ve çok faydasını gördüm. Bu tarz yazılarınızın devamını beklediğimi söylemek isterim.

  teşekkürler.

 55. Çok güzel araştırıp derlemişsiniz hocam sade,temiz ve açıklayıcı bir anlatım olmuş eminim herkese faydası olacaktır. Teşekkürler.

 56. Merhabalar,
  Yazdığınız sitelerin çoğuna üyelik girişi yapıp bilgilerimi girdim. SEO için umarım faydası olur. Kolay anlatımınız için teşekkür ederim..

 57. Paylaşım için teşekkürler hocam

 58. Bir kaç önerdiğiniz sitede makale yazdım sosyal medya hesaplarından aldığım hiti hiç bir yerden almıyorum. Çok başarılı bir yazı olmuş. Teşekkürler

 59. Hoş Ve Eğlenceli Bir Anlatım Ve Süper Bilgiler.
  Aslında Bu Yazıyo Okuyunca Yakınımızda Duran Backlink Kaynakları Dururken Biz Taaa Uzaklarda Arıyormuşuz Dedim:) Emeğinize Sağlık.

 60. Hocam emeğinize sağlık. Hemen hemen sosyal platformların hepsinde siteme ait hesap oluşturdum. Tekrar sağolun

 61. Güzel ve faydalı bilgiler olmuş. Bu tarz paylaşımları özellikle bekliyoruz. Sade, temiz ve açıklayıcı olmuş. Teşekkürler.

 62. Çok teşekkür ederim. Güzel bir bilgilendirme olmuş. Takipteyiz..

 63. yazdığınız konuyu 2-3 defa okudum hepsini birebir yaptım çok faydası oldu 2 hafta içerisinde gözle görülür ilerleme kaydettim

 64. Hocam ellerinize sağlık makale için anlayamadığım bir nokta var, doğal yollarla almaya çalıştığım ki bu sosyal imleme programları ile günde 100 tane imleme ekleyenler üst sıralara kolayca girebiliyorken biz hemen dalgalanma yaşıyor olan sıralamamızdan da düşüyoruz. Neden ne ?

 65. Çok güzel kaynak olmuş. teşekkürler.

 66. Elinize emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler.

 67. Merhaba Hocam Çok teşekkür ederim dediklerinizin hepsini yaptım.
  İnşaAllah faydasını görürüm. 🙂

 68. hocam vermiş olduğunuz sitelerde başarılı bir şekikde baclink verdim çok teşekür ederim

 69. Hocam makale için teşekkürler. Yararlı ve yeni başlayanlar için okunması gereken bir makale. Tekrar teşekkürler.

 70. Merhaba Bahsetiğin Tüm sitelere Kayıt ve Paylaşım Yaptım Güzel paylaşım olmuş eline emeğine sağlık ama devamını isterim

 71. Seo kelimesinde sizi 1.sırada görünce nedenini bilmiyorum ama seviniyorum :))

 72. Bilgi Paylaşımı Teşekküler. Detaylı ve Güzel Bir Paylaşım.

 73. Elinize kolunuza sağlık hocam. Bende uzun bir süredir nerelerden backlink alabilirim diye araştiriyordum. Konunuz çok yararlı sağolun.

 74. Merhaba Her konuna bakıyorum hocam hepside birbirinden çok güzel gelecek günlerinde devamını dilerim Detaylı ve ve güzel paylaşım. Konunuz Çok İyi

 75. Çok açıklayıcı bir makale olmuş. İnternet aleminde bu işleri bilmeyip sadece kalabalık edenlerin yanında parlıyorsunuz adeta. Teşekkürler.

 76. Çok güzel teşekkür ederim.. Oldukça açıklayıcı olmuş. içlerinde bilmediklerimde vardı sağolun tekrar

 77. Çok İşime Yaradı üstad adamsın

 78. Çok Teşekkürler Süpersin Hocam

 79. cok sagolun makaleniz icin

 80. kolay kolay yorum yazmam ama gerçekten emek harcanmış bir çalışma.

 81. Hocam http://www.scoop.it üzerindeki yazılarınızdaki linklerin hepsi nofollow. Yani site google’a linklerine bakmaması gerektiğini söylüyor. Bu durumda orada paylaştığınız yazılar bir yerde paylaşılmadığı zaman hiçbir işe yaramıyor gibi ? Bu konuda bizi aydınlatırsanız sevinirim.

  • Nofollow’un işe yaramadığını söylemek pek doğru olmaz. Aksine, Nofollow Dofollowdan daha fazla işe yarar. Web sitenizi riske atmadan, trafik çekebileceğiniz ve o trafiği davranışa dönüştürebileceğiniz her kanaldan nofollow link alabilirsiniz.

 82. hocam, eline sağlık. gayet güzel bilgiler paylaşılmış. yazdığınız bir çok şeyi yaptık. teşekkürler.

 83. çok güzel paylaşım olmuş.Elinize sağlık

 84. teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş.

 85. Teşekkürler eline sağlık

 86. Teşekkür ederim harika bir yazı olmuş 🙂

 87. Çok iyi bir backlink kaynağı olmuş. elinize sağlık.

 88. Hocam Cansın Elinize kolunuza sağlık hocam. Bende uzun bir süredir nerelerden backlink alabilirim diye araştiriyordum. Konunuz çok yararlı sağolun.

 89. Elinize sağlık.Sadece ve akıcı anlatmışsınız çok faydalandım.teşekkürler.

 90. ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK AÇIKLAYICI OLMUS

 91. çok faydalı bir makale olmuş. teşekkürler elinize sağlık. hepsini deneyeceğim 🙂

 92. flickr.com sitesinde farklı mail sağlayıcıları ile kayıt olamıyorsunuz yahoo hesabınız olması gerekmekte.

 93. Son derece harika backlink kaynakları. Elinize sağlık çok işimize yarayacak.

 94. Çok Harika bir Yazı benim için çok faydalı oldu

 95. Cok tesekkür ediyorum Paylaşımlarınız için gerçekten işinizde uzmansınız rabbim emeklerini boşa çıkarmasın,Bu linklerden güzel bir seviyeye geldi,alexa değerim yükseldi..

 96. Sık sık kullandığım sosyal hesaplarımda linkimi payaşmadığımı farkettim sayenizde. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir