FacebookSosyal Medya

Facebook Reklamlar İçin Cihazlar Arası Raporlamayı Tanıttı

Facebook, Facebook reklamlar için cihazlar arası raporlama özelliğini duyurdu. Reklamcılar artık satış süreci boyunca insanların cihazlar, mobil ve web üzerinde nasıl hareket ettiklerini görebilecekler.

“Bir bankada sırada beklerken cep telefonunuzdan bir ürünün reklamını gördüğünüzü düşünün. Anında cep telefonunuzdan onu satın alır mısınız? Belki de ofisinize geçtikten sonra onu masaüstü bilgisayarınızdan almayı tercih edersiniz. Bu tür cihazlar arası dönüşümler gittikçe artış göstermeye başladılar çünkü insanlar artık telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayar arasında daha sık hareket etmeye başladılar.”

facebook-reklamlari

Facebook’un yeni cihazlar arası raporlama özelliği sayesinde reklamcılar artık reklamların hangi cihazlardan görüntülendiğini ve hangi cihazın beklenen dönüşümü gerçekleştirdiğini görebilecekler.

Örneğin, artık kaç insanın iPhone cihazında bir reklama tıkladığını ve ardından dönüşümü masaüstü bilgisayarından gerçekleştirdiğini veya masaüstü bilgisayarda bir reklama tıkladığını ve ardından dönüşümü Android tablette gerçekleştirdiğini görebileceksiniz.

Facebook’a göre cihazlar arası ölçümler oldukça önemli çünkü bunlar pazarlamacılara gerçekleştirdikleri kampanyaların performansı konusunda daha net öngörüler sunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Facebook kullanıcıları arasında yapılan bir araştırmaya göre, mobil cihazdan görülen bir Facebook reklamı, bir ay içerisinde masaüstü bilgisayardan sağladığı dönüşüm değeri %32 oranının üzerinde olmuş.

Kampanyalarınız için cihazlar arası dönüşümleri görmek istiyorsanız, Facebook Reklam Raporları (Facebook Ad Reports) kısmına gidin, Sütunları Düzenleyin (Edit Columns) kısmına tıklayın ve sol menüde yer alan Cihazlar Arası (Cross-Device) seçeneğini seçin.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu