AlexaBacklink

Alexa Düşürme

Alexa düşürme, web sayfalarımızın alexa da yer alan sıralamasını iyileştirmek için yaptığımız çalışmalarla gerçekleşecek bir durumdur. Her web sitesi sahibinin yoğunlaştığı bir kriterdir alexa. Sizde web sayfanızın bu değerlerini oldukça aşağıya çekebilirsiniz. Hem global hem yerel değerlerinde ciddi oranda iyileşme yaşamak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okumanızı önermekteyiz.

Alexa.com’u dikkate alarak web sitenizin performansını ölçümlemeniz doğru olmayacaktır. Sonuç her zaman edinme, davranış ve dönüşümle ölçümlenir. Trafik yoksa, gelen trafik bir davranış sergilemiyorsa ve dönüşümle sonuçlanmıyorsa Alexa hiç bir şey ifade etmez. Alexa da ilk 100 içerisinde yer almışsınız almamışsınız çok da önemli değil. Ben yine de ilgi gösteren, önemseyenler için bu içeriği hazırlamak istedim.

alexa-dusurme

Bir web sayfası açtınız, sayfalarını, kategorilerini ve temasını güncellediniz. Sıra geldi içeriğe onuda eklemeye başladınız. Eklediğiniz içerikleri arkadaşlarınızla paylaştınız. Baktınız ki alexa değerleriniz istediğiniz gibi gitmiyor, sıkılmaya başladınız. Araştırma içerisine girdiniz. Ben bu değeri nasıl düşürebilirim. Değerli arkadaşlarım bu değer belli bir süre çok hızlı düşer ama bir noktaya geldikten sonra tıkanır. İşte o noktada yapmanız gerekenleri bilirseniz çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Mesela ben iki siteye kendi tecrübelerime istinaden alexayı düşürmeye yönelik çalışmalar yaptım. Aslında böyle belirtmem yanlış olur. Tamamen doğal oldum ve o kendi kendine düşmeye başladı. Bu düşüş ciddi oranda etkisini göstermeye başlayınca bende durmadım ve sürece devam ettim. Bu iki siteden biri damlakaraman.com.tr diğeri ise ayhankaraman.com.tr şimdi ise ayhankaraman.com sitesini kurdum ve yine aynı stratejiyi ona uygulamaya başladım. Peki neler yapıyorum;

  • Öncelikle webmasterlara yönelik içerikler hazırlıyorum. Onlara fayda sağlayacak kaynaklar sunuyorum. (Webmasterlar alexa toolbarı en etkin kullanan kişilerdir.)
  • Alexa Toolbar kullanıyorum, çevremdeki arkadaşlarıma da kuruyor internet sitelerimde gezinmelerini söylüyorum ve bunu yaptırıyorum.
  • Sosyal medya ağlarında yer alan gruplarda aktif rol alıyor, paylaşımlar yapıyorum.
  • Mail gönderimi yapıyorum. İnsanları sıkmadan, boğmadan yüz kişilikte olsa liste oluşturup mail gönderimi yaparak organik trafik sağlıyorum.
  • Sektörüm ile alakalı bloglara yorum yazıyorum. Yorumu onaylayacak admin illaki sitemi ziyaret edecek ve ediyor da.

Yukarıda paylaştığım maddeleri uygulayan her web sitesi sahibi ciddi oranda düşüş yaşar. İstikrarlı yapan kişinin sitesi de istikrarlı olarak ilerler. Bu yazımı sadece bu kriter için yazmadım. Bu uygulamaları yapmanız web sayfanızın sosyal sinyallerini kuvvetlendirir, google bot tarafından daha sık ziyaret edilmenizi ve kelime bazlı yükselmenizi sağlar. Yani biz aslında alexayı bahane edip arama motorları ve kullanıcılar için çalışmalar yapan kişileriz. Bu tür platformlar sayesinde hem sitelerimizi, hem çevremizi hemde kendimizi geliştiriyoruz.

alexa dusurme web site performansi

Bu yazımızı okuyup sosyal medya ağlarından herhangi birinde paylaşarak otoriter olan başka bir blog sitemizden ücretsiz tanıtım yazısı yayınlama hakkı ile backlink elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazımızın linkini facebook, google plus, twitter ya da pinterest ağlarından herhangi birinde paylaştıktan sonra bu konu altında yer alan yorum kısmında belirtmenizdir. Bunu yapmanız halinde farklı bir blog sitemizde tanıtım yazınızı yayınlayarak kalıcı backlink alabileceksiniz.

Değerli okurlarımız alexa düşürmek sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Sadece sabır ve özverili çalışma bu sonuca kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

134 Yorum

  1. yazılarınızın çok faydalı. sayenizde google sıralamalarında ciddi derecede ilerleme kaydettim. Tüm makalelerime önerileriniz en kısa süre de uygulayacağım

  2. Kısa ve öz bir çalışma. Aslında burada temel element istikrar. Süreklilik sağladıktan sonra zaten sosyal etkileşim sayesinde, alexa verilerinde düşüş arkasından geliyor. Eline sağlık Ayhan..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayhan Karaman YouTube
YouTube Kanalıma Abone Ol, Ücretsiz Videoları Kaçırma!
Abone Ol
Ücretsiz Videoları Kaçırma!
ABONE OL